*
Help For English - angličtina na internetu zdarma!
English Me
*

SUN / SON / SOON

Vydáno dne 31.05.2012

Pokud jste úplní začátečníci, možná také chybujete ve výslovnosti těchto slovíček. Než článek otevřete, zkuste si je nahlas přečíst a přeložit.

SUN / SON / SOON

V angličtině existuje mnoho slovíček, která jsou si hodně podobná (jak v pravopise, tak ve výslovnosti). Začátečníci v nich pak pochopitelně často chybují.

Mezi taková slovíčka patří i dnešní trojice. Začněme slovíčky SUN (slunce) a SON (syn):


I když se jinak píšou, vyslovují se naprosto stejně. Mnoho studentů na to zapomíná, a když pak chtějí vyslovit jedno z těchto slovíček, tak se trochu zarazí, a většinou začnou zmatkovat, protože v angličtině ještě nejsou tak zdatní, a řeknou si, že se prostě tato slovíčka nemohou vyslovovat úplně stejně. Proto pak vyslovují různé patvary.

K této dvojici se pak hodí přidat ještě slovíčko SOON (brzy), které je sice podobné slovu SON, ale výslovnost je odlišná:

 

 

Pozn.: Pokud si chcete výslovnost poslechnout, stačí v textu kliknout na kterékoli slovo a otevře se vám žlutý rámečk s překladem. Tam klikněte na vlajku a uslyšíte výslovnost rodilého mluvčího. Takto to funguje kdekoli na našich stránkách.

 

Závěr

Tento krátký článek vám snad udělal jasno ve výslovnosti těchto základních slov.

Než však článek zavřete, přečtěte si NAHLAS a pokud možno rychle tyto věty:

Their son likes the sun.
The summer sun is very hot.
Your son is coming soon.
Is the sun setting soon?Články ze stejné rubriky:

Roman Svozílek, 38, soukromý učitel angličtiny s více než patnáctiletou praxí. Zaměřuje se především na firemní výuku. Nabízí také konzultace pro začínající učitele. Kurzy pro veřejnost vyučuje v Agentuře Motivace v Praze.

Komentáře k článku

TémaPřísp.PřečtenoPoslední příspěvek
Nepřečteno SUN / SON / SOON 8 7269 Od Roman Svozílek poslední příspěvek
před rokem

Copyright 2005–2013 Vitware s.r.o. ISSN 1803–8298

Vyhledávání ve slovníčku ×

Slovíčko nebylo nalezeno