Help for English

In the Kitchen

Komentáře k článku: In the Kitchen

 

Jen pár drobností

Když odpovím „dish“ a je to špatně tak se ukáže „Špatně! slovíčko dish znamená jídlo (hotové), pokrm“. Možná by tam měl být taky význam uvedený v této skupině slovíček (mísa, nádoba).
Když jsem měl napsat anglicky „ubrus“, napsal jsem chybně „table cloth“ (s mezerou mezi „table“ a „cloth“) – mělo být „tablecloth“. Hláška při oznámení špatného překladu je „Špatně! slovíčko table cloth znamená ubrus“?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr_B vložený před 17 lety

Jen pár drobností

Když odpovím „dish“ a je to špatně tak se ukáže „Špatně! slovíčko dish znamená jídlo (hotové), pokrm“. Možná by tam měl být taky význam uvedený v této skupině slovíček (mísa, nádoba).
Když jsem měl napsat anglicky „ubrus“, napsal jsem chybně „table cloth“ (s mezerou mezi „table“ a „cloth“) – mělo být „tablecloth“. Hláška při oznámení špatného překladu je „Špatně! slovíčko table cloth znamená ubrus“?

Re: Jen pár drobností

To je způsobené, že tato online verze neumí plně pracovat se synonymy. Lekce jsou z programu Language Lab, a ten je podstatně vychytanější. V softwarové verzi si můžem dovolit daleko více. Proto ze za pár takovývh drobností omlouváme. Časem snad doladíme i tuto online verzi.

Re: kvrdlacka

kvedlačka = twirling-stick

A jo. Tak tady byl problem spise s Cestinou. Zkousel jsem ruzne varianty slova „kvrdlacka“ (no u nas tomu tak rikame),ale kvedlacka jsem opravdu nevymyslel. Diky za pomoc.

tvar členu

Vaše stránky jsou opravdu vynikající a moc mi pomáhají, ale nemám jasno ve členech respektive ve tvatu neurčitého členu – řídí se podstatným jménem anebo slovem které bezprostředně po členu následuje … tedy … an kind of oven nebo a kind of oven
an kitchen appliance nebo a kitchen appliance .. předem děkuji za odpověď

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lea vložený před 15 lety

tvar členu

Vaše stránky jsou opravdu vynikající a moc mi pomáhají, ale nemám jasno ve členech respektive ve tvatu neurčitého členu – řídí se podstatným jménem anebo slovem které bezprostředně po členu následuje … tedy … an kind of oven nebo a kind of oven
an kitchen appliance nebo a kitchen appliance .. předem děkuji za odpověď

Re: tvar členu

řídá se to slovem, které následuje bezprostředně za tím. Kdyžtak si přečtěte článek o členech pro začátečníky (viz kurz angličtina pro začátečníky)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.