Help for English

Učíme se anglicky na britském satelitu

Komentáře k článku: Učíme se anglicky na britském satelitu

 

Fajn článek

Díky za článek. Kdysi jsem se velmi vážně zabýval pořízením satelitu kvůli anglickým kanálům, ale nakonec jsem to nechal plavat, protože jsem skončil u toho, že všechny kanály jsou kódované, i když jsou zadarmo, a dekódovací kartu dostanete zadarmo pokud jste Angličan a platíte v Anglii koncesionářské poplatky. Vy se tady o žádných poplatcích vůbec nezmiňujete, znamená to že všechny programy o kterých mluvíte jsou úplně zdarma a nekódované? Zvlášť mě zaujaly názvy True Movies 1, movies4men a True Enterteiment, o kterých slyším poprvé. Se zpravodajskými kanály nemám úplně nejlepší zkušenosti, nevydržím se na ně dívat déle než pár desítek minut.

díky

Moc zajímavé. Hned jsem si naladila BBC World New. časem snad nejake zabavne programy najdu taky. Mam digi plac.službu,ale je to hodně kodovane. Uvidíme. Za rok Vam napíšu, jak jsem pokročila s angl.|Díky

BBC, ITV a odnože cChanel 4

BBC, ITV a odnože cChanel 4 tak právě tyto kanály nejsou pro Brity kodovany, tudíž při pořízení trošku větší paraboly(asi za 15000) se dají chytat všechny main-streamové kanály kromě placeného sky(sky news jo)

Re: Fajn článek

Ano všechny kanály o kterých jsem v článku psal jsou zdarma. Respektive i ve videu kde nakonec projíždím celý seznam kanálů, jsou obaženy kanály tzv. FTA – Free-to-air, tedy volně vysílané. Škoda jen že nejdou ty BBC 1,2 atd… a ITV. Na to by byla potřeba obrovská parabola.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Karel Rymeš vložený před 14 lety

BBC, ITV a odnože cChanel 4

BBC, ITV a odnože cChanel 4 tak právě tyto kanály nejsou pro Brity kodovany, tudíž při pořízení trošku větší paraboly(asi za 15000) se dají chytat všechny main-streamové kanály kromě placeného sky(sky news jo)

Re: BBC, ITV a odnože cChanel 4

Ano to dají, ale představte si vedle přízemního rodinného domu (tedy řekněmě výška od země ke střeše 6m), že by vedle něj stála parabola o 3m. Já jsem to nechtěl ve článku rozebírat, jelikož by do toho nikdo nešel. Řekněme že pokud bydlíte v západních čechách – Plzeňsko – stačila 180cm parabola – a to už se dá. Jinak musím upozornit, že příjem na antény o velkých průměrech – tedy cca 2m a víc – tak ty kanály BBC 1,2 ITV atd… nepojedou celý den. Jelikož jsou v průběhu celého dne se mění podmínky pro příjem! Neznamená to tedy že když si teda tu obrovskou parabolu pořídíte pojedeto celý den…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od teo vložený před 14 lety

Re: BBC, ITV a odnože cChanel 4

Ano to dají, ale představte si vedle přízemního rodinného domu (tedy řekněmě výška od země ke střeše 6m), že by vedle něj stála parabola o 3m. Já jsem to nechtěl ve článku rozebírat, jelikož by do toho nikdo nešel. Řekněme že pokud bydlíte v západních čechách – Plzeňsko – stačila 180cm parabola – a to už se dá. Jinak musím upozornit, že příjem na antény o velkých průměrech – tedy cca 2m a víc – tak ty kanály BBC 1,2 ITV atd… nepojedou celý den. Jelikož jsou v průběhu celého dne se mění podmínky pro příjem! Neznamená to tedy že když si teda tu obrovskou parabolu pořídíte pojedeto celý den…

Re: Re: BBC, ITV a odnože cChanel 4

Jasný a záleží na roční době, to se ty časy taky mění. Jen jednou se nám stalo, že by nám to šlo celej den

Ještě doplňuji, že ten britský satelit (respektive druřice), se jmenuje ASTRA 2/EUROBIRD a nachází se na pozici 28,2°E. Neuváděl jsem to ve článku jelikož, každý člověk co montuje satelity to ví a je tak zbytečné mu to upřesňovat… Ale pokud by jste si jej montovali sami tak to samozřejmě musíte vědět :) . Když tak odborný přehled této družice je zde parabola.cz přehledy a pozice 28,2°E

Pro nás známé seriály

Jen pro zajímavost: v listopadu minulého roku se kanály Zone Thriller, Zone Romantica a Zone Reality změnily na CBS Action, CBS Drama a CBS Reality, kde běží pro nás známé seriály jako např. JAG, Dynastie, Měsíční svit, Brutální Nikita, Melrose Place atd. info o nastavení: na parabola(tečka)cz. Chytnou se dají na 80 parabolu.Ak­tuální program je na odkazu, který je uveden autorem článku.

Učíme se anglicky na britském satelitu

www.bbc.co.uk/…rningenglish je pro učení angličtiny naprosto perfektní!Zkuste!

Zkoušel to někdo i v roce 2018? Je to možno pořád naladit?

V současné době je možné přijímat z této družice pomocí malé paraboly do 80cm stanice jako Pick TV (občas americké seriály nebo dokumenty o přírodě), Travel Channel (různé dokumenty), Talking Pictures (staré filmy-většinou 50. nebo 60.léta 20. století), Blaze (různé americké pořady), Movies4Men (staré filmy), CNBC (občas sport, pořad o nových technologiích), FreeRunner (sport), Showcase (různé pořady-někdy docela zajímavé), Challenge (soutěže), nebo různé stanice, které vysílají hudbu nebo zprávy. Pokud chcete vědět více o těcho stanicích, doporučuji si vyhledat, co vysílají, možná vás nebudou tyto stanice tolik zajímat. Občas vysílají pro mne zajímavé pořady, někdy není z čeho vybírat. Stanice BBC, Channel 4, Channel 5,ITV a další lze přijímat pouze s parabolou o průměru 2 až 3m.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.