Help for English

Use of English #75

Komentáře k článku: Use of English 75

 

správné odpovědi: 8
špatné odpovědi: 2
úspěšnost: 80 %

průměrná úspěšnost ostatních uživatelů v tomto testu: 68%

Takže spokojenost.. 4 a 8 jsem neznal..

Taky 80% odpovědi 2 a 4 mě dostaly.

Otázka číslo 5

Vím, že správně je Not knowing, ale šlo by použít i Knowing not, třeba v nějakém knižním obratu? Ono je mi to nějaké povědomé…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 12 lety

Otázka číslo 5

Vím, že správně je Not knowing, ale šlo by použít i Knowing not, třeba v nějakém knižním obratu? Ono je mi to nějaké povědomé…

Re: Otázka číslo 5

They know not what they they do… ano, tak se kdysi tvořily zápory. Když mrknete např. na Shakepeara, najdete tam spoustu věcí, které se dnes berou jako špatně.

Někdy se NOT použije, když nepopíráme sloveso, ale jinou část věty, např. I told him NOT what he should do but what I felt…

To ale ani v tomto případě myslím nejde.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 12 lety

Re: Otázka číslo 5

They know not what they they do… ano, tak se kdysi tvořily zápory. Když mrknete např. na Shakepeara, najdete tam spoustu věcí, které se dnes berou jako špatně.

Někdy se NOT použije, když nepopíráme sloveso, ale jinou část věty, např. I told him NOT what he should do but what I felt…

To ale ani v tomto případě myslím nejde.

Re: Re: Otázka číslo 5

Děkuji za vysvětlení.

Děkuji za obnovu testů use of English

Váhala jsem u sedmičky, ale jinak jsem se svými 80% celkem spokojená :) I když, vždycky by mohlo být líp, obzvlášť, když za 12 dní dělám přijímačky…

Otázka č.5

Zdravím, můžete mne prosím navést na vysvětlení gramatiky, týkající se otázky č. 5 – participle clause? Děkuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ota vložený před 12 lety

Otázka č.5

Zdravím, můžete mne prosím navést na vysvětlení gramatiky, týkající se otázky č. 5 – participle clause? Děkuji.

Re: Otázka č.5

Je tu článek ‚participium‘ – h4e.cz/2007041001

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.