Help for English

Jak oslovovat v angličtině

Komentáře k článku: Jak oslovovat v angličtině

 

Re: Re: Re: Re: Mma, Rra

Děkuju za odpověď, to mě vůbec nenapadlo. A když nad tím přemýšlím, tak máte pravdu. A já blbka jsem nad tím mudrovala celou dlouhou knížku :-)

Martina

Dobrý den.Zkusila jsem po 2 tuto výuku a moc mě baví Martina. :-)

:-) Pěkná stránka

Re:

Nikde, jsou to české tituly bez ekvivalentu v angličtině.

Dobrý den,moc děkuji za skvělé stránky.Jsem dnes zde podruhé. Všechno je krásně srozumitelné.Moc díky za tak úžasné stránky.

Re:

Ano.

Re: Psaná forma

Přečtěte si prosím článek, tam se o tečkách píše.

spojení

Chápu to dobře, že když se nepoužívá spojení Mr doctor, že tedy pužiju buď jen doctor a nebo Mr a příjmení? Děkuji
Jinak Váš kurz je užasný, moc za něj děkuji :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Mirka Z. vložený před 12 lety

spojení

Chápu to dobře, že když se nepoužívá spojení Mr doctor, že tedy pužiju buď jen doctor a nebo Mr a příjmení? Děkuji
Jinak Váš kurz je užasný, moc za něj děkuji :-)

Re: spojení

Místo českého ‚pane doktore‘ používají jen samotné DOCTOR.

chybicka v textu

chybicka se v loudila: „se ve velmi formální anglitině“ v slove „anglitině“.

Mrs. Dean

Dobrý den, pane Víte, včera jsem od profesionální překladatelky slyšela několikrát oslovení Mr. nebo Mrs. ve spojení, o kterém jsem si myslela, že se v aj nepoužívá. Např. paní děkanka Mrs. Dean, pan hejtman Mr. Governor atd. Vždycky jsem byla přesvědčená, že toto je možné jen u spojení Mr. President. Nebo je to snad výjimka při formálním oslovování vysoce postavených lidí? Děkuji!

Moc děkuji za vaše stránky!<3 Před mnoha a mnoha léty jsem se učila anglicky, ale časem se skoro všechno z hlavy vykouřilo. Teď už jsem v důchodu a chci trochu cestovat; budu tedy angličtinu potřebovat. Vaše angličtina se mi moc líbí! (flw)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Dančule vložený před 14 lety

Dobrý den, jenom malý dotaz ohledně titulu Mr – je to zkrácenina slova Mister? :shock:
Děkuji :-)

Ano, je.

Zdravím,

rád bychse zeptal, zda je možné uvést formální dopis oslovením “Dear Mr./Mrs.” – bez jména (jako ekvivalent k běžnému “Dear Sir/Madame”), nebo jestli je to vyloženě špatně.

Předem moc děkuji za odpověď!

Mr a Mrs se používají vždy se jménem. Beze jména je to špatně. Tam se používá SIR or Madam. Pozor, ne MADAME, ale jen MADAM. MADAME se dnes většinou používá pro různé vědmy, věštkyně apod.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.