Help for English

SOON vs. EARLY (test)

Komentáře k článku: SOON vs. EARLY (test)

 

Právě, nic jiného mě taky nenapadá, Lingea nic moc rozumného nenabízí.

Jestli myslíš Lexicon 5, tak ten nabízí právě boast / brag, ale už to nedovysvětluje… :-)

Oxford i Macmillan uvádí, že „boast“ (význam #2) znamená též

oald: boast something = to have something that is impressive and that you can be proud of

The hotel also boasts two swimming pools and a golf course.

Rhodes boasts 300 days of sunshine a year.

McMill: to have something good, often an attractive feature that other people admire

The island boasts the highest number of tourists in the area.

Všechny ty věty bych přeložil pomocí „se chlubí“ / „může se pochlubit“

„brag“ tam samozřejmě nepatří, to byl překlep :-)

(a jako dodatek, ano, Lexicon 5 uvádí věty typu „Our company can boast a growing profit.“)

Shrnuto: Netvrdím, že bychom měli větu „Jsem překvapený, že ses nepochlubil už dříve.“ přeložit pomocí boast, ale přijde mi, že oxford i Macmillan umožňují toto slovo ve výše uvedeném smyslu použít :-)

Ale jo, to všechno chápu, ale to je ve smyslu „nějaká firma / nějaké místo se může pochlubit něčím“. To je jasné, ale nemáte tam nikde situaci podobnou té vaší.

Když se chlubí člověk a použijete boast/brag, tak se spíše chvástá…

České „pochlub se = ukaž se“ se prostě nedá takto přeložit.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 12 lety

Ale jo, to všechno chápu, ale to je ve smyslu „nějaká firma / nějaké místo se může pochlubit něčím“. To je jasné, ale nemáte tam nikde situaci podobnou té vaší.

Když se chlubí člověk a použijete boast/brag, tak se spíše chvástá…

České „pochlub se = ukaž se“ se prostě nedá takto přeložit.

To jedině v ironickém smyslu, když o tom druhém víme, že se rád chlubí… to jsem nedotáhla do konce.

TTT

Prosím : Musím jet dříve.
Musím letět dříve. Díky !

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jenn vložený před 7 lety

Prosím : Musím jet dříve.
Musím letět dříve. Díky !

I have to set off earlier.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.