Help for English

Přítomný čas průběhový

Komentáře k článku: Přítomný čas průběhový

 

zjistil jsem,že už nevím vůbec nic :?

Chtěla bych se zeptat, zda se tento čas použvá u doplńovacích otázek. What are you doing? U otázek na podmět jsou stejná pravidla jako v přít. čase prostém? Děkuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 16 lety

Chtěla bych se zeptat, zda se tento čas použvá u doplńovacích otázek. What are you doing? U otázek na podmět jsou stejná pravidla jako v přít. čase prostém? Děkuji.

Re:

Ano, ten čas se používá u všech typů otázek.

Are you waiting for me? – Čekáš na mě?
Why are you waiting for me? – Proč na mě čekáš?

Otázka na podmět:
Who is waiting for me? – Kdo na mě čeká?

Prší

ako má byť správne?
Does it rain, she always asks me.
Alebo.
Is it raining, she always asks me.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Patrícia vložený před 14 lety

Prší

ako má byť správne?
Does it rain, she always asks me.
Alebo.
Is it raining, she always asks me.

Re: Prší

Jak můžu vědět, na co se Vás pořád ptá? Pravděpodobně se bude ptát, jestli právě prší, ale co já vím. Třeba se ptá na nesmysl a ptá se „Does it rain?“

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re: Prší

Jak můžu vědět, na co se Vás pořád ptá? Pravděpodobně se bude ptát, jestli právě prší, ale co já vím. Třeba se ptá na nesmysl a ptá se „Does it rain?“

Re: Re: Prší

No, taketo otazky a ulohy mame na jazycke a potom bábo raď! :))

dobrý den, chci se zeptat, proč je kniTTing , ale viSiting, bez zdvojení. děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mufina vložený před 13 lety

dobrý den, chci se zeptat, proč je kniTTing , ale viSiting, bez zdvojení. děkuji

Re:

asi jste myslel/a proč není VISITTING (tedy proč jen jedno T). Je to proto, že na poslední slabice není přízvuk. O zdvojování a dalších pravopisných změnách tu máme speciální článek, kde je vše vysvětleno. Hledejte „Spelling: Pravopisné změny“

JUST – právě (teď) ?

Chtěla jsem se zeptat, jestli se přítomným časem průběhovým dá použít „just“ ve významu právě (teď), např. právě si čtu. Just mám spojeno spíše s předpřítomným časem – I have just arrived. K průběhu se mi spíš hodí I am reading at the moment/now/right now.Ale nejsem si jistá :-( Děkuju za pomoc!

ahoj, jak řeknu bolí mě zub? :) dikyy

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Tomkas vložený před 12 lety

ahoj, jak řeknu bolí mě zub? :) dikyy

I have a toothache.

Díky za opakování časů – pro mě to má význam, mít vše takto přehledně!

Muzu se zeptat jestli mate nekde nejakou tabulku jak se co postupne ucit a nebo mam dat jen starter a jet od zhora dolu? Vim ze tu mate anglictinu pro zacateniky, ale podle toho se nechci ucit. Dekuji za odpoved.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Linda Naomi Soto vložený před 10 lety

Muzu se zeptat jestli mate nekde nejakou tabulku jak se co postupne ucit a nebo mam dat jen starter a jet od zhora dolu? Vim ze tu mate anglictinu pro zacateniky, ale podle toho se nechci ucit. Dekuji za odpoved.

No právě ta Angličtina pro začátečníky je ta tabulka – Angličtina pro začátečníky – Mapa kurzu. Jiná tu, myslím, není. Popřípadě si ještě můžete vzít nějakou učebnici, ve které je na začátku přehled učiva po lekcích, a jet podle toho. Ale to mi přijde dost složité.

Nevíte jestli sloveso “plan” je činnost? v učebnici jsem to viděla docela mi teď dělá problém vědět jestli je to činnost.. Je to sloveso dynamické? nevíte jak bych mohla to poznat třeba když něco vlastníme máme I have a boyfriend v učebnici ale je They are having a party – právě v průběhovém čase když třeba řeknu I have a spider. (mám ho doma jako mazlíčka), když řeknu I am having a spider in my room (Mám ho ve svém pokoji nechovám ho jako dom. zvíře, prostě se mi tam náhle objevil) , když mi kadeřník udělá nový účes- řeknu I am having beautiful hair nebo I have? když se s ním příjdu pochlubit k rodině co mám říci?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.