Help for English

Quiz: Napište, co slyšíte (#1)

Komentáře k článku: Quiz: Napište, co slyšíte (1)

 

nemůžu si pomoct, ale podle Oxford a Macmillan dictionary je výslovnost srdce spíše jako[ha:rt], a klíč jako [ki:]

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Matysek.V vložený před 10 lety

nemůžu si pomoct, ale podle Oxford a Macmillan dictionary je výslovnost srdce spíše jako[ha:rt], a klíč jako [ki:]

Teď mi trochu uniká, o co vám jde. Vždyť v nahrávce je HURT a K. Proto pokud napíšete HEART a KEY, bude to označeno jako špatná odpověď.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 10 lety

Teď mi trochu uniká, o co vám jde. Vždyť v nahrávce je HURT a K. Proto pokud napíšete HEART a KEY, bude to označeno jako špatná odpověď.

Aha, máte pravdu, omlouvám se :) <br/> Akorát u toho K-KEY jsem váhal, protože v zadání je napsat “slovo”, které slyším.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Matysek.V vložený před 10 lety

Aha, máte pravdu, omlouvám se :) <br/> Akorát u toho K-KEY jsem váhal, protože v zadání je napsat “slovo”, které slyším.

Pravda, upravím zadání.

No, já u 5. slyším bet :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od dasado vložený před 10 lety

No, já u 5. slyším bet :-)

Je tam VET, nicméně jsem změnil nahrávku, teď je to snad jasnější.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 10 lety

Je tam VET, nicméně jsem změnil nahrávku, teď je to snad jasnější.

Jo, teď už to jako vet slyším i já :-D

Já u 2. otázky slyším na konci spíš F (leaf) než V (leave).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od vasekv vložený před 10 lety

Já u 2. otázky slyším na konci spíš F (leaf) než V (leave).

Toto je pro začátečníky, takže šlo především o rozdíl ve slovech LIVE a LEAVE, nicméně si porovnejte u nás nahrávky k výslovnosti LEAF a LEAVE. Pro vyslovení znělého V na konci slova se musí slovíčko trochu prodloužit (LEAVE). Naopak LEAF je na konci s neznělým F a proto je vysloveno jako kratší.

Pro poslech výslovnosti stačí na slovíčko dvakrát kliknout a pak zvolit vlajku.

Prima testík, Romane! :-)

Pokud bych se mohl vyjádřit k nahrávkám, řekl bych, že by stálo za úvahu dvě z nich změnit.
5 – Když si poslechnu vet v Lingei nebo Macmillanu, to co je tady bych bral spíš jako “vat” nebo snad i jako “that” – zkrátka “æ” a ne “e”
8 – tu je to více méně jasné, ale pán má trochu problém se sykavkama, což by u testu pro začátečníky nemuselo být. Trochu to mate. Člověk tam může slyšet jakoby “θ”

Odkaz na příspěvek Příspěvek od orim vložený před 10 lety

Prima testík, Romane! :-)

Pokud bych se mohl vyjádřit k nahrávkám, řekl bych, že by stálo za úvahu dvě z nich změnit.
5 – Když si poslechnu vet v Lingei nebo Macmillanu, to co je tady bych bral spíš jako “vat” nebo snad i jako “that” – zkrátka “æ” a ne “e”
8 – tu je to více méně jasné, ale pán má trochu problém se sykavkama, což by u testu pro začátečníky nemuselo být. Trochu to mate. Člověk tam může slyšet jakoby “θ”

U osmičky je to dáno kvalitou nahrávky. Nicméně my bohužel nemáme mnoho nahrávek, které bychom mohli použít, většinou 2–3.

Snažil jsem se dát tu nejvhodnější, nicméně už teď skoro lituju, že jsem se do podobného testu vůbec pouštěl…

Nelitujte, myslím že na procvičení poslechu a pravopisu je to bezva

Díky za Quiz, je dobrý.

Roman, supr lehkej letní kvízeček. A nedopadla sem až tolik špatne, jen 4 a 5 sem netrafila. Prekvapilo mne to k, ale jiné mne tam nešlo a ono to bylo správne :D dík

Děkuji autorovi za testík a litovat, že jste ho sem dal? Jistě jste čekal, že ti, co se netrefí, budou vinit nahrávky:-P V reálu nikdy tak pěknou výslovnost neuslyšíme (a řeči, že to dovodíme z kontextu neberu, co např. seznam věcí diktovaný do telefonu – vlastní zkušenost), takže jestli mám k něčemu výhrady, pak jen k zařazení pro úroveň elementary – být totiž v téhle úrovni, odradilo by mě to :-D

Jen pro pobavení, u poslední nahrávky jsem si byla jistá, že slyším “bus”;-) Celkově mě ale test potěšil, poslední rok se soustředím hlavně na výslovnost, v EM jsem si zopakovala i slovíčka pro starters – jen kvůli výslovnosti – a dneska jsem si ověřila, že výsledky jsou opravdu patrné. Takže DÍKY!

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.