Help for English

Slovíčko ITEM

Komentáře k článku: Slovíčko ITEM

 

Díky! Be an item jsem nikdy neslyšela a pošlu to dál :-).

Ahoj,

chtěl bych se zeptat na příkladovou větu

“What three items would you bring with you to a deserted island?”

V článku DESERT vs. DESSERT se píše následující:

pozn.: občas se můžete setkat s výrazem deserted island, který však znamená, že tam někdo bydlel a odešel, což není úplně správný výraz.

A je uvedena následující příkladová věta:

What would you bring on a desert island?

Je tedy spojení “deserted islad” v tomto kontextu správné? A jak je to s předložkami “TO” × “ON” (bring something ON/TO an island)?

Díky moc za případné objasnění! :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Radim45 vložený před 8 lety

Ahoj,

chtěl bych se zeptat na příkladovou větu

“What three items would you bring with you to a deserted island?”

V článku DESERT vs. DESSERT se píše následující:

pozn.: občas se můžete setkat s výrazem deserted island, který však znamená, že tam někdo bydlel a odešel, což není úplně správný výraz.

A je uvedena následující příkladová věta:

What would you bring on a desert island?

Je tedy spojení “deserted islad” v tomto kontextu správné? A jak je to s předložkami “TO” × “ON” (bring something ON/TO an island)?

Díky moc za případné objasnění! :-)

V tomto případě lze použít oboje

Šlo by použít zde místo BRING sloveso TAKE s tím ostrovem?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mufina vložený před 7 lety

Šlo by použít zde místo BRING sloveso TAKE s tím ostrovem?

Děkuji, článek jsem si přečetla , ale stále mám pocit, že si něco vezmu směrem TAM NA OSTROV, dala bych TAKE

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mufina vložený před 7 lety

Děkuji, článek jsem si přečetla , ale stále mám pocit, že si něco vezmu směrem TAM NA OSTROV, dala bych TAKE

To právě záleží na tom, z jakého pohledu si situaci představujete.
TAKE – co si odsud ODNESU, jsem TADY a představuji si, že pojedu TAM na ostrov
BRING – co si s sebou PŘINESU na ostrov (z domova)

Děkuji za odpověĎ a omlouvám se možná za hloupý dotaz, ale přeci, když jsem doma nebo nebo tedy na jiném místě, tak ale pořád se jedná o směr TAM ,nebo ne?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mufina vložený před 7 lety

Děkuji za odpověĎ a omlouvám se možná za hloupý dotaz, ale přeci, když jsem doma nebo nebo tedy na jiném místě, tak ale pořád se jedná o směr TAM ,nebo ne?

Právě že ne. BRING je bráno z pohledu místa, na které dorazím – tedy SEM. Viz článek, na který jsem odkazoval.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.