Help for English

Budoucí časy (test)

Komentáře k článku: Budoucí časy (test)

 

ach jo, ty podmínky … :-(
Ale jinak jasný. :-D

PODĚKOVÁNÍ

Pokud jsem měla po přečtení teorie nějaké pochybnosti, po absolvování tohoto testu jsou už pochybnosti pryč:-)

těší už by to bejt nemuhlo

těší už by to bejt nemuhlo :-D

pro koutase

to vis koutas- kdo umí- umí a kdo neumí čumí :)) :idea: :-D

to teda

tak tohleto mi teda vůbec nejde a to to ted probíráme ve škole… njn ale to vysvětlení u vět je moc dobrý… škoda jen že většině těch vět nerozumim… :-( :oops:

Chybička

100 % :-)
U sedmé otázky se vloudila chybička – chybí tam u going to „help“.

100%-konečně něco za sto,alespoň vím,že si pamatuji,kde co použít.

Re: Re: If sth, I will?

„If and will makes you ill“

chybí help?

Super test, jen se chci zeptat, nechybí v 7. otázce slovíčko „help“ za am going to ? ono je to sice správně,ale člověk si podle mě řekne hned že ta možnost nebude správně :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jan Beyer vložený před 13 lety

chybí help?

Super test, jen se chci zeptat, nechybí v 7. otázce slovíčko „help“ za am going to ? ono je to sice správně,ale člověk si podle mě řekne hned že ta možnost nebude správně :-)

Re: chybí help?

ano, doplněno, díky.

5) a 10)

5)Cathy is passing the exam. -myslím, že LZE!
jako že ji právě dělá-skládá tu zkoušku. Původně jsem měla „will“ a pak jsem to změnila, protože jsem uvažovala o právě probíhající přítomnosti. Ale byl to test o budoucnosti – nějak jsem se zapomněla.

10) What are you doing this summer? (bez doplňkové otázky "Do you have any plans?)- taky LZE.

PS:toto je nevýhoda všech testů, že se může vloudit otázka, pod kterou si každý může představit odlišnou situaci.
Jinak jsem vděčná za VYSVĚTLENÍ ve výsledcích.

Tak tohle mi vůbec nejde :-D

Pokud bych mohl navrhnout, změnil bych vysvětlení ve vyhodnocení testu.. Konkrétně označení “blízká budoucnost” je velmi zavádějící..

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Tomáš Horák vložený před 11 lety

Pokud bych mohl navrhnout, změnil bych vysvětlení ve vyhodnocení testu.. Konkrétně označení “blízká budoucnost” je velmi zavádějící..

Ono to vysvětlení nestojí ani tak na termínu “blízká budoucnost”, ale na “to se určitě stane” :)
Jinak máte pravdu, že zmiňovaným termínem motají občas učitelé studentům zcela zbytečně hlavu – vrcholem byla pak zkušenost jednoho nejmenovaného učitele (píše i pro H4E) se studentem, který počítal, za jak dlouho něco bude a podle toho zvolil způsob vyjádření budoucnosti. :-D

Dobrý den,

u věty ________ the phone please? I'm busy right now. Lze použít are you going to? Pochopila jsem ji puvodne tak, že někdo je busy a ironicky říká druhému, jestli se ten telefon chystá zvednout.

a u věty What ________ this summer? Do you have any plans? je možné are you doing, pokud očekáváme, že dotyčný přesně ví?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.