Help for English

Cvičení: SO vs. SUCH

Komentáře k článku: Cvičení: SO vs. SUCH

 

tak to už dopadlo líp .. :?

I have to pay more attention:-( „no such a word“… how could I..? :?

Musím se víc učit a učit a učit…

supr testy :-)

except vs. besides

Uvítal bych, kdybyste se i nadále zabýval vysvětlováním významu a užití slov, která se pletou. Jko např. except-besides, excuse-apologize, mistake-error-fault,large-great-big, empty-vacant-blanc,even-still-yet atd.
Jinak vše, co jsem tu našel je SUPEEEEEEER !!!!!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od zednar vložený před 16 lety

except vs. besides

Uvítal bych, kdybyste se i nadále zabýval vysvětlováním významu a užití slov, která se pletou. Jko např. except-besides, excuse-apologize, mistake-error-fault,large-great-big, empty-vacant-blanc,even-still-yet atd.
Jinak vše, co jsem tu našel je SUPEEEEEEER !!!!!

Re: except vs. besides

máte pravdu, poračovat bych v tom mohl. :-)

STILL – YET – ALREADY apod. najdete myslím v sekci gramatika, myslím, že někde u předpřítomného času. Zkuste vyhledávač.

Re: except vs. besides

Pokud by někdy v budoucnu na toto byl čas, tak bych se rovněž přimlouval za prokletou skupinku to control / to check / to maintain, aby třeba někdy v budoucnu díky novým generacím překladatelů získalo české slovo „kontrolovat“ zase zpět svůj původní význam…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Dupinožka vložený před 15 lety

Re: except vs. besides

Pokud by někdy v budoucnu na toto byl čas, tak bych se rovněž přimlouval za prokletou skupinku to control / to check / to maintain, aby třeba někdy v budoucnu díky novým generacím překladatelů získalo české slovo „kontrolovat“ zase zpět svůj původní význam…

Re: Re: except vs. besides

Dobrý nápad, CHECK a CONTROL zpracuji.

minulý čas

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně změny času ve větě vedlejší u otázky č.3: The movie was so long that we missed the last bus home. Nemělo by tam spíš být: The movie was so long that we had missed the last bus home?
Děkuju za objasnění.

Dobrý den Marku,
mohu se zeptat na slovní spojení all the left-over ve větě-Look at all the left-over food!…nějde mi to přeložit…děkuji
jinak 85% :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jana Nováková vložený před 13 lety

Dobrý den Marku,
mohu se zeptat na slovní spojení all the left-over ve větě-Look at all the left-over food!…nějde mi to přeložit…děkuji
jinak 85% :-)

Re:

LEFT-OVER je něco nadbytečného, něco co zbylo.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jana Nováková vložený před 13 lety

Dobrý den Marku,
mohu se zeptat na slovní spojení all the left-over ve větě-Look at all the left-over food!…nějde mi to přeložit…děkuji
jinak 85% :-)

Re:

Máme tady o tom článkem pod názvem „BE LEFT (have sth left)“

děkuji za odpovědi

1 chyba v poslední otázce..aspoň si to budu pamatovat pro příště :)

Lucie

100% :-D Děkuji za objasnění SO a SUCH, a zároveň za celý web, je pro mě velkým přínosem.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.