Help for English

Cobuild Dictionary of Idioms

Komentáře k článku: Cobuild Dictionary of Idioms

 

Re: Který slovník?

Těžká volba. Všechny tři jsou bezesporu kvalitní, a každý má své klady. Osobně používám nejraději OXFORD Idioms Dictionary for Learners, a když něco nenajdu, nebo s tím nejsem spokojen, hledám dál.

Příkladové věty

Osobně bych použití příkladových vět z novin a časopisů hodnotil jako daleko větší nedostatek. Dřív jsem na to tak nekoukal, ale dneska to beru tak, že je to možná to nejdůležitější. Hlavně pokud to člověk bere tak, že si v tom slovníku bude opravdu číst. Před dvěma lety jsem si koupil svůj první studenstký slovník – právě od Collins. Tehdá se mi moc líbíl. Byl jsem ještě kinda stupid a příkladovejm větám sem nevěnoval moc pozornost. Jenže dneska když ho srovnám se slovníky od Oxfordu (Wordpower a Idioms) tak to je nebe a dudy. A to právě kvůli těm příkladovým větám. Jsou z každodenního života, člověku se hrozně pěkně pamatujou. Okamžitě si je může pro sebe říkat a přitom vědět, že se mu to bude hodit na pokec do hospody.

Jenom ještě jedinou výtku k Wordpower – nemá tvrdé desky. Dneska jsem dlouho přemýšlel jestli mám riskovat jeho převoz na kolej. Nakonec jsem ho radši nechal doma. :-(

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pavel Spilka vložený před 17 lety

Příkladové věty

Osobně bych použití příkladových vět z novin a časopisů hodnotil jako daleko větší nedostatek. Dřív jsem na to tak nekoukal, ale dneska to beru tak, že je to možná to nejdůležitější. Hlavně pokud to člověk bere tak, že si v tom slovníku bude opravdu číst. Před dvěma lety jsem si koupil svůj první studenstký slovník – právě od Collins. Tehdá se mi moc líbíl. Byl jsem ještě kinda stupid a příkladovejm větám sem nevěnoval moc pozornost. Jenže dneska když ho srovnám se slovníky od Oxfordu (Wordpower a Idioms) tak to je nebe a dudy. A to právě kvůli těm příkladovým větám. Jsou z každodenního života, člověku se hrozně pěkně pamatujou. Okamžitě si je může pro sebe říkat a přitom vědět, že se mu to bude hodit na pokec do hospody.

Jenom ještě jedinou výtku k Wordpower – nemá tvrdé desky. Dneska jsem dlouho přemýšlel jestli mám riskovat jeho převoz na kolej. Nakonec jsem ho radši nechal doma. :-(

Re: Příkladové věty

To je pravda. OXFORD dělá některé slovníky i s tvrdými deskami, WORDPOWER ale, jak se zdá, mezi ně nepatří. No, můj první výkladový slovník také tvrdé desky neměl, a vydržel hodně. Dnes je z něho už jen troska, používal jsem ho opravdu hodně.

Collins cobuild dictionary

Dobrý den, zajímalo by mě, jak se liší Collins Cobuild dictionary od slovníků jako Oxford, Longman, Macmillan, etc.. Na tento slovník člověk na internetu moc nenarazí, myslím si, že ani není tak známý (tedy pouze z vlastní zkušenosti). Četl jsem někde v nějaké příručce, že prý užívá „přirozenější“ fráze, nebo prostě trochu jinačí způsob vysvětlování slov. Zajímalo by mě tedy, jestli s tím, pane Víte, nemáte nějaké zkušenosti, případně, jaký je ten způsob (Docela se totiž zajímám o různé slovníky). Děkuji

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.