*
Help For English - angličtina na internetu zdarma!
English Me
*

Interpunkce: velká písmena v angličtině

Komentáře k článku: Interpunkce: velká písmena v angličtině

o)

:-) dobrej článek, užitečnej,taky mě napadlo, že by to mělo být pro vyšší úroveň…ale jjo,pomohl :-)

A co nadpisy esejí např.?

Milý Marku, mohl bys ještě objasnit psaní velkých a malých písmen v nadpisech esejí? Píše se velké jen u slov ohebných? :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od zzzzzuzanka vložený před 10 lety

A co nadpisy esejí např.?

Milý Marku, mohl bys ještě objasnit psaní velkých a malých písmen v nadpisech esejí? Píše se velké jen u slov ohebných? :-)

Re: A co nadpisy esejí např.?

No, žádné přesné pravidlo na to není. Většinou jsou to všechna DŮLEŽITÁ slova v nadpisu, mezi která se samozřejmě počítají podstatná jména, přídavná jména, příslovce, slovesa… ale někdy i některé předložky, spojky a zájmena. Vetšinou s malým zůstávají členy, předložky a spojky (IN, TO, ON, OF, BY, WITH…) Zájmena jak kdy. Angličtina na to žádná striktní pravidla nemá.

Hezký článek, musím říct, že je užitečný i pro vyšší úroveň. Například jsem vůbec neměl tušení, že se velkým píše i titul jako President, Colonel :shock:

Velká/malá písmena v názvech knih

Dobrý den, pakliže se v názvech knih píší s malými na začátku např. an, a, and, píše se s malým i „as“? Např. The Artist Identity as Privilege and Obligation". (Doufám, že před privilege a obligation zde nemá být člen :-) Díky a hezký den.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Skeptik vložený před 9 lety

Velká/malá písmena v názvech knih

Dobrý den, pakliže se v názvech knih píší s malými na začátku např. an, a, and, píše se s malým i „as“? Např. The Artist Identity as Privilege and Obligation". (Doufám, že před privilege a obligation zde nemá být člen :-) Díky a hezký den.

Re: Velká/malá písmena v názvech knih

ano, AS také nepatří mezi plnovýznamová slova. Je to předložka, a ty se píší s malým.

Dobrý den,
musí to být únavné odpovídat stále na totéž, nicméně mám opět dotaz týkající se velkých písmen v nadpisech: Zní-li nadpis mé diplomové práce „To Be at Fate´s Disposal“, mělo by se „be“ psát s velkým písmenem nebo ne?
Uvádíte, že „is“ se píše s malým, ale je to tak obvyklé i u infinitivu? Na internetu jsem nalezl řadu názvů knih a článků i s velkým „B“ uprostřed názvu při dodržování běžného úzu odlišování velkých a malých písmen(např. v New York Times), ovšem v názvech akademických prací jsem na užití tohoto infinitivu bohužel vůbec nenarazil.
Děkuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Provid vložený před 7 lety

Dobrý den,
musí to být únavné odpovídat stále na totéž, nicméně mám opět dotaz týkající se velkých písmen v nadpisech: Zní-li nadpis mé diplomové práce „To Be at Fate´s Disposal“, mělo by se „be“ psát s velkým písmenem nebo ne?
Uvádíte, že „is“ se píše s malým, ale je to tak obvyklé i u infinitivu? Na internetu jsem nalezl řadu názvů knih a článků i s velkým „B“ uprostřed názvu při dodržování běžného úzu odlišování velkých a malých písmen(např. v New York Times), ovšem v názvech akademických prací jsem na užití tohoto infinitivu bohužel vůbec nenarazil.
Děkuji.

Re:

Nejsou na to spoprocentní pravidla. Napište to klidně s velkým, ve Vašem názvu je to významové sloveso.

SUN, MOON

Dobrý den, prosím Vás, jak je to se sluncem, měsícem apod.? Je the Earth, ale the moon, někdy vidím the Sun a někdy the sun… Děkuji.

Re: SUN, MOON

jako astronomický název je Sun, Moon…, jako obecné podstatné jméno je sun, moon, tree, house…

Re: SUN, MOON

Ale se členem, to je důležité. THE SUN, THE MOON.

Nadpis kapitoly

Dobrý den, ráda bych se zeptala – nadpisy kapitol a odstavců knih nebo brožur,píší se s velkými či malými písmeny na začátku slov?
Čili:
„Tank Wagon Type Zacens.....“ nebo
„Tank wagon type Zacens…“

Díky moc za odpověď

Odkaz na příspěvek Příspěvek od casilda vložený před 6 lety

Nadpis kapitoly

Dobrý den, ráda bych se zeptala – nadpisy kapitol a odstavců knih nebo brožur,píší se s velkými či malými písmeny na začátku slov?
Čili:
„Tank Wagon Type Zacens.....“ nebo
„Tank wagon type Zacens…“

Díky moc za odpověď

Re: Nadpis kapitoly

s malým, jen první písmeno bude velké

Re: Co je to ?

je to název, nic to česky neznamená.

dobrý den, a jak je to s názvy článků? zvlášť jsem to tedy viděla u těch odborných…

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit nebo se můžete přihlásit účtem na Facebooku.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.

Copyright 2005–2015 Vitware s.r.o.
ISSN 1803–8298

Vyhledávání ve slovníčku ×

Slovíčko nebylo nalezeno