Help for English

Cvičení: Frázová slovesa s TAKE

Komentáře k článku: Cvičení: Frázová slovesa s TAKE

 

Dobrý, akorát jsem při učení úplně přehlédla TAKE sth. DOWN, tak jedna chybka. Jinak bych po probrání většiny frázových sloves uvítala nějaký mix test.
Teď mě ještě napadá, dá se u třetí věty použít také TAKE OVER nebo je je TAKE ON jedinné správné řešení?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Angie vložený před 17 lety

Dobrý, akorát jsem při učení úplně přehlédla TAKE sth. DOWN, tak jedna chybka. Jinak bych po probrání většiny frázových sloves uvítala nějaký mix test.
Teď mě ještě napadá, dá se u třetí věty použít také TAKE OVER nebo je je TAKE ON jedinné správné řešení?

Re:

Je tam nastavená správně jen TAKE ON – pokud chce někdo povýšení, musí být připraven přijmout více zodpovědnosti – tedy TAKE ON. TAKE OVER je spíš to, že ji někdo převezme po někom.

gut

:-) tak jsem 2 f. slovesa po asi 6 hodinách zapomněla, ale jinak jsem docela spokojená
taky souhlasím, že by se hodil mix test, ovšem to už by bylo si myslím horší než jen slovesa jednoho… :idea: ale jjo

Odkaz na příspěvek Příspěvek od littlewolf vložený před 17 lety

gut

:-) tak jsem 2 f. slovesa po asi 6 hodinách zapomněla, ale jinak jsem docela spokojená
taky souhlasím, že by se hodil mix test, ovšem to už by bylo si myslím horší než jen slovesa jednoho… :idea: ale jjo

Re: gut

V sekci TESTY/PHRASAL VERBS najdete i mix testy.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.