Help for English

Frázová slovesa se slovesem GET #1

Komentáře k článku: Frázová slovesa se slovesem GET (1)

 

Great article

Very good.
I'm added this one site to bookmark.
Keep up the good work.

použité časy

Dobrý večer,jde tu sice o frázová slovesa,ale chtěla bych se zeptat proč ve větě ,,I've been kicked out because I got behind with my rent,, je v první části použitý předpřítomný čas a v druhé u slovesa got minulý? Já tomu rozumím tak,že nejprve jsem nezaplatil a potom jsem byl vyhozen,takže v první části věty bych použila čas minulý a v druhé předminulý.Ale asi to tedy chápu špatně a potřebovala bych vědět v čem se mýlím. DĚKUJI :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od renavon vložený před 17 lety

použité časy

Dobrý večer,jde tu sice o frázová slovesa,ale chtěla bych se zeptat proč ve větě ,,I've been kicked out because I got behind with my rent,, je v první části použitý předpřítomný čas a v druhé u slovesa got minulý? Já tomu rozumím tak,že nejprve jsem nezaplatil a potom jsem byl vyhozen,takže v první části věty bych použila čas minulý a v druhé předminulý.Ale asi to tedy chápu špatně a potřebovala bych vědět v čem se mýlím. DĚKUJI :-)

Re: použité časy

Protože první věta říká něco o současnosti: jsem vyhozenej, vyhodili mě, mám peška. Druhá věta neříká nic o současnosti, že bych teď měl zpoždění, že bych teď byl ve skluzu… mluví o minulosti, o tom, co se předtím stalo. Proto pouze minulý čas.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 17 lety

Re: použité časy

Protože první věta říká něco o současnosti: jsem vyhozenej, vyhodili mě, mám peška. Druhá věta neříká nic o současnosti, že bych teď měl zpoždění, že bych teď byl ve skluzu… mluví o minulosti, o tom, co se předtím stalo. Proto pouze minulý čas.

Re: Re: použité časy

Děkuji za rychlou odpověď.

rozdíl

Dobrý den, prosím Vás chtěla bych se zeptat, jestli je nějaký rozdíl mezi FALL BEHIND a GET BEHIND WITH. Děkuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pavla vložený před 15 lety

rozdíl

Dobrý den, prosím Vás chtěla bych se zeptat, jestli je nějaký rozdíl mezi FALL BEHIND a GET BEHIND WITH. Děkuji.

Re: rozdíl

Ve významu, že je někdo s něčím pozadu, rozdíl není.

Get over

Dobrý den, jen pro pořádek, když budu chtít říct, že musím překonat bolest tak věta bude znít I've to get over the pain. ??? Děkuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od silent boy vložený před 15 lety

Get over

Dobrý den, jen pro pořádek, když budu chtít říct, že musím překonat bolest tak věta bude znít I've to get over the pain. ??? Děkuji.

Re: Get over

ANo, i tak to jde říct.

GET ALONG

Ahojky,chtela jsem se zeptat, jestli GET ALONG znamena automaticky ze vychazi dobre.. Takze zapor by tedy byl We dont het along.. Mam pravdu??DEkuju moc a preju kraaasnej proslunenej den :)

  • GET, ne HET :)
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Gabčule vložený před 15 lety

GET ALONG

Ahojky,chtela jsem se zeptat, jestli GET ALONG znamena automaticky ze vychazi dobre.. Takze zapor by tedy byl We dont het along.. Mam pravdu??DEkuju moc a preju kraaasnej proslunenej den :)

Re: GET ALONG

Ano, přesně tak.

Je gramaticky správně věta:
He finally got round to studying on his final examination.
Google to toiž nějak nebere, tak mě to znervózňuje :-D
díky za odpověď

Odkaz na příspěvek Příspěvek od dkk vložený před 14 lety

Je gramaticky správně věta:
He finally got round to studying on his final examination.
Google to toiž nějak nebere, tak mě to znervózňuje :-D
díky za odpověď

Re:

myslíte že nebere celou tu větu nebo vazbu GOT ROUND TO STUDYING? Tu vazbu myslím bere, a celou větu ne, protože tam máte špatnou předložku ON.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re:

myslíte že nebere celou tu větu nebo vazbu GOT ROUND TO STUDYING? Tu vazbu myslím bere, a celou větu ne, protože tam máte špatnou předložku ON.

Re: Re:

Myslel jsem celou větu, předložka má byt for, spletl jsem se. Díky-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od dkk vložený před 14 lety

Re: Re:

Myslel jsem celou větu, předložka má byt for, spletl jsem se. Díky-)

Re: Re: Re:

když dáte jen „got round to studying“ tak to přece něco najde, ne? Proč to hledáte i s HE i s FINALLY?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.