Help for English

Hláskování, anglická abeceda

Komentáře k článku: Hláskování, anglická abeceda

 

háčky

Chtěla jsem se zeptat, jestli je nějaký výraz pro háček- nebo jak bych jim řekla, že to neni třeba s ale š. Díky za odpověď

Odkaz na příspěvek Příspěvek od koizu vložený před 16 lety

háčky

Chtěla jsem se zeptat, jestli je nějaký výraz pro háček- nebo jak bych jim řekla, že to neni třeba s ale š. Díky za odpověď

Re: háčky

Vzhledem k tomu, že to v anglicky mluvících zemích nemají, tak pro to nemají ani slovo. A i když to slovo existuje, tak ho stejně nikdo znát nebude.

Dle wikipedie se tomu říká ‚caron‘ nebo počesku ‚háček‘. Taky se to dá pojmenovat jako ‚a wedge, inverted circumflex, inverted hat‘.

Re: Re: háčky

dekuji za odpověď

Re: Re: Spelling v praxi

No pokud vím, tak se občas používá ustálený seznam slov převzatý z armády: Alfa, Bravo, Charlie etc. Celý seznam se dá najít v anglické verzi Wikipedie pod heslem „NATO phonetic alphabet“

Někde jsem slyšel, že podobně jako použití double (double P), se používá i triple – ztrojená písmena samozřejmě nejsou, ale třeba při čtení čísel – triple two. Je to tak?

Znaky a interpunk.znaménka

Kde najdu výslovnost znaků,které se dnes používají,jako :.-@, atd?

Re: Znaky a interpunk.znaménka

Mrkněte se do sekce ‚informace‘, je tam informace o tzv IPA – mezinárodní fonetické abecedě.

Re: ZIP..

Archivovacích programů, které umí ZIPOVAT je k dispozici spousta i zdarma. Podívejte se např. na slunečnice.cz.

Kesankovia

Very very nice :-D 8-)

vychytávka

Hi
Malá vychytávka k procvičení:napsat na papír řadu písmen,pak zvukově přehrát a pak si pomocí „tlačítka Zpět“ písmenka přehrát a zapisovat – je to samozřejmě pozpátku:-)))I pro ty, co se učí AJ nějaký rok, je fajn si „spelování“ občas zopakovat.

what do you call it in English?

Dobrý den,

v jedné cvičebnici jsem viděl větu:

What do you say/call it in English?

Opravdu se takto tento typ věty používá? A je správně pouze „CALL“?

Nebylo by lepší:

What is it called in English?

Díky.

f.

Re: what do you call it in English?

HOW DO YOU SAY IT / WHAT DO YOU CALL IT / WHAT IS IT CALED

Všechny tři můžete používat.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 13 lety

Re: what do you call it in English?

HOW DO YOU SAY IT / WHAT DO YOU CALL IT / WHAT IS IT CALED

Všechny tři můžete používat.

Re: Re: what do you call it in English?

Děkuji. Jasně, šlo mi o to, že nelze říct:

WHAT do you say it … HOW do you call it …

že to musí být naopak (HOW + WHAT)

Snad už v tom mám jasno.

Nejde mi to spustit :-(

Re:

Musíte být konkrétní.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.