Help for English

Změny ve zkouškách FCE a CAE

Komentáře k článku: Změny ve zkouškách FCE a CAE

 

Moc dekuji za tento clanek. Uz nejakou dobu zvazuji CAE, jen jeste nevim jestli si zaplatim kurz nebo se pustim do intenzivniho samostudia.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Bára vložený před 15 lety

Moc dekuji za tento clanek. Uz nejakou dobu zvazuji CAE, jen jeste nevim jestli si zaplatim kurz nebo se pustim do intenzivniho samostudia.

Re:

Přidal bych svou zkušenost, jestli můžu radit-určitě nějaký kurz je dobrý, tedy pokud máte celkem horentní sumu peněz k dispozici, já osobně jsem se učil formou samostudia na FCE a to jsem složil na „A“ a teď stejnou formou postupuji i v přípravě na CAE.Ale záleží na Vás. Někdo může třeba při samostudiu mít pocit, že mohl třeba něco vynechat nebo něco trošku špatně pochopit a proto třeba preferuje přípravu s odborným dohledem…Každopádně si myslím, že jestli už nějakou cambridgeskou zk. nebo třeba státnici máte tak už zhruba víte jak ste na tom a co můžete očekávat tak to záleží na zvážení a realistickém odhadu Vašich schopností.To je můj názor

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Jakubčík vložený před 15 lety

Re:

Přidal bych svou zkušenost, jestli můžu radit-určitě nějaký kurz je dobrý, tedy pokud máte celkem horentní sumu peněz k dispozici, já osobně jsem se učil formou samostudia na FCE a to jsem složil na „A“ a teď stejnou formou postupuji i v přípravě na CAE.Ale záleží na Vás. Někdo může třeba při samostudiu mít pocit, že mohl třeba něco vynechat nebo něco trošku špatně pochopit a proto třeba preferuje přípravu s odborným dohledem…Každopádně si myslím, že jestli už nějakou cambridgeskou zk. nebo třeba státnici máte tak už zhruba víte jak ste na tom a co můžete očekávat tak to záleží na zvážení a realistickém odhadu Vašich schopností.To je můj názor

Re: Re:

Souhlas, kurz není vždy zárukou úspěchu

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Bára vložený před 15 lety

Moc dekuji za tento clanek. Uz nejakou dobu zvazuji CAE, jen jeste nevim jestli si zaplatim kurz nebo se pustim do intenzivniho samostudia.

Re:

Já osobně rozhodně dopuručuji koupit si PRACTICE TESTS. Mají je ke všem Cambridge zkouškám. V každé knize je cca 6 kompletních testů i s poslechem. Bohužel vám sice nikdo nepřekontroluje při samostudiu writing nebo speaking, ale na reading a listening je to skvělé. A pokud budeme mít třeba 90%, tak bych řek, že samostudium bude stačit.
A pokud ne, tak se alespoň dostanete „do obrazu“ na co se soustředit a jaká máte slabá místa.
Ale určitě dopuručuji koupit novejší vydání, kde jsou testy upraveny podle norem December 2008 (viz článek), protože u některých částí došlo k dost zásadním rozdílům.

Díky za souhrn změn. Já zkusím FCE asi v březnu 2009. Z mého pohledu jsou změny trochu k mému neprospěchu, protože byly ořezány moje silnější stránky (např. Use of English), ale aspoň vím, na co se mám zaměřit.

Dekuji za rady. FCE uz mam za sebou takze opravdu tusim co cekat, takze se vrhnu na nakup ucebnic resp. cvicnych tekstu:-)

CAE

CAE vypadá jednodušší než byla. Ještě by mohla Cambridge zrychlit komunikaci – zkoušku jsem dělala začátkem června a certifikát stále ještě nepřišel. To by snad došel i posel pěšky 8-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lékorka vložený před 15 lety

CAE

CAE vypadá jednodušší než byla. Ještě by mohla Cambridge zrychlit komunikaci – zkoušku jsem dělala začátkem června a certifikát stále ještě nepřišel. To by snad došel i posel pěšky 8-)

Re: CAE

To je taky jedna ze změn, nová podoba zkoušky umožní rychlejší opravení a vyhodnocení testů, tudíž už nebude tak dlouhá čekací doba na certifikát.Jinak nejde říct, že to bude lehčí, některá cvičení zmizí, jiná se naopak rozšíří a zobecní aby obsáhli širší spektrum, takže možná se to někomu může zdát jednodušší ale třeba na druhou stranu bude méně času, takže já bych v tomto rozdíl neviděl

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Jakubčík vložený před 15 lety

Re: CAE

To je taky jedna ze změn, nová podoba zkoušky umožní rychlejší opravení a vyhodnocení testů, tudíž už nebude tak dlouhá čekací doba na certifikát.Jinak nejde říct, že to bude lehčí, některá cvičení zmizí, jiná se naopak rozšíří a zobecní aby obsáhli širší spektrum, takže možná se to někomu může zdát jednodušší ale třeba na druhou stranu bude méně času, takže já bych v tomto rozdíl neviděl

Re: Re: CAE

Jako bych to přivolala, mám se pro certifikát dostavit. To je snad na menší oslavu.
Doba opravení a vystavení výsledků na web trvalo 7 týdnů. Vyrobení a zaslání certifikátu trvalo dalších 9 týdnů. Celkem tedy od napsání testů pěkných 16 týdnů!!!. Nechci kverulovat, ale to je fakt trochu přehnaný a obávám se, že snížení počtu otázek může zrychlit dobu komunikace maximálně o pár hodin :-D . K opraveným testům se navíc nelze dostat. To už je ale věc jiná. Uvidím, jestli certifikát není moc zaprášený, popř. jestli na něm není pavučina. To bych ho pak mohla reklamovat a třeba by mi do dvou let přišel nový :-)

Re: Re: Re: CAE

Ale uvědomte si, že každoročně tyto testy skládá cca sto tisíc lidí po celým světě. A opravují a vyhodnocují to všechno v Cambridgi. Nemůžete to přece čekat do týdne jako když píšete pololetku ve škole.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: Re: Re: CAE

Ale uvědomte si, že každoročně tyto testy skládá cca sto tisíc lidí po celým světě. A opravují a vyhodnocují to všechno v Cambridgi. Nemůžete to přece čekat do týdne jako když píšete pololetku ve škole.

Re: Re: Re: Re: CAE

Kdepak, týden nečekám. Chápu, že zkouška je dost masová a každý ji (konkrétně část Writing) opravovat nemůže. Jsem celkem smířená s tou první fází, tj. opravou a vyvěšením na web. Nejde mi do hlavy těch 9 týdnů na vytištění certifikátů a jejich zaslání. To přece může obstarat pár tiskáren, počítačů a sekretářek…

Z B2 na C1

Dobrý den,
asi tyto otázky nemáte moc rád, ale přesto se zeptám. Jak dlouho si myslíte že trvá dostat se z úrovně B2 na C1 při „intenzivním“ studii a velkém zájmu o angličtinu. Dále bych se chtěla zeptat, jestli v této úrovni je už nutné navštěvovat nějaké kurzy, nebo mít profesionální dohled, nebo stačí samostudium.
Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Maruska H. vložený před 15 lety

Z B2 na C1

Dobrý den,
asi tyto otázky nemáte moc rád, ale přesto se zeptám. Jak dlouho si myslíte že trvá dostat se z úrovně B2 na C1 při „intenzivním“ studii a velkém zájmu o angličtinu. Dále bych se chtěla zeptat, jestli v této úrovni je už nutné navštěvovat nějaké kurzy, nebo mít profesionální dohled, nebo stačí samostudium.
Děkuji

Re: Z B2 na C1

Skutečně takové otázky nemám rád, to máte pravdu. Nedá se na to odpovědět, protože to je velice individuální. Někomu to trvá 5 let s dohledem učitele, někomu to trvá rok samostudiem. každý je jiný, každý tomu dává jiné úsilí…

realie?

Je pravda, že na CAE je potřaba mít znalosti anglické literatury, historie, atd?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od cafesk8 vložený před 15 lety

realie?

Je pravda, že na CAE je potřaba mít znalosti anglické literatury, historie, atd?

Re: realie?

TO v žádném případě ne. Je to test jazykový.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.