Help for English

Question Time with Jaylene Johnson

Komentáře k článku: Question Time with Jaylene Johnson

 

Thanks for interviewing :-)
Your songs are great… :)

pár nejasností

V odpovědích Jaylene mě překvapily tyto dvě formulace:
1. V odst. 6 ve větě I was really honored that they would use the song. použití slova would. Překládám to správně jako: „Byla to pro mne vskutku pocta, že tu skladbu použijí“? Čekal bych, že nejdříve tu skladbu použili a až potom byla poctěna; takhle to interpretuju, že v době rozhovoru už věděla, že v posledním díle 6. řady toho seriálu bude její skladba, ovšem ten díl se měl vysílat až v budoucnu (proto would). Nebo to celé chápu špatně a má to znamenat něco docela jiného?
2. V odst. 10 je ve vazbě congratulations for pursuing použita předložka for. Myslel jsem, že congratulate atp. se pojí spíš s předložkou on. Mohl byste se prosím i k tomuto vyjádřit?
Díky.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr Švarc vložený před 15 lety

pár nejasností

V odpovědích Jaylene mě překvapily tyto dvě formulace:
1. V odst. 6 ve větě I was really honored that they would use the song. použití slova would. Překládám to správně jako: „Byla to pro mne vskutku pocta, že tu skladbu použijí“? Čekal bych, že nejdříve tu skladbu použili a až potom byla poctěna; takhle to interpretuju, že v době rozhovoru už věděla, že v posledním díle 6. řady toho seriálu bude její skladba, ovšem ten díl se měl vysílat až v budoucnu (proto would). Nebo to celé chápu špatně a má to znamenat něco docela jiného?
2. V odst. 10 je ve vazbě congratulations for pursuing použita předložka for. Myslel jsem, že congratulate atp. se pojí spíš s předložkou on. Mohl byste se prosím i k tomuto vyjádřit?
Díky.

Re: pár nejasností

1) WOULD je minulý čas slovesa WILL, to je sloveso, které vyjadřuje vůli někoho něco udělat. Tedy zde to je něco jako že tu píseň chtěli použít.
2) Ano, dle slovníků by mělo být CONGRATULATIONS ON. Asi to v reálu není tak striktní, nevím.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.