Help for English

CPE: Use of English, part 2

Komentáře k článku: CPE: Use of English, part 2

 

70%..jen cekam kdy uz dojde ten prasacky prepis vet :-D…tam bude prumer tak 5% :?

Depend je pěkně záludnej, to stejný round.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Chuckie el carnicero vložený před 15 lety

Depend je pěkně záludnej, to stejný round.

Re:

s tím ROUND souhlasím… asi bych ři testu hodně přemýšlel, jestli mi SURROUNDING uznají nebo ne, jestli se to skutečně považuje za tvar slova ROUND.

Když si ale pár takových testů uděláte, zjistíte, že v každém nějaké takové zapeklitosti jsou, takže budete vědět, že ano, že se to jako tvar daného slova počítá. Bez cvičných testů… těžko.

80%, ale čistě teoreticky, nemohlo by být místo recognisable třeba cognitive? :idea: :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Jakubčík vložený před 15 lety

80%, ale čistě teoreticky, nemohlo by být místo recognisable třeba cognitive? :idea: :-)

Re:

No, do textu by to nešlo. Jestli by teoreticky šlo od slova RECOGNISE vytvořit COGNITIVE – myslím, že ne. Předpona RE- je součástí slova RECOGNIZE už z latiny, prostě je to tak přejaté slovo. Angličtina to tedy nepovažuje za předponu. Takže COGNITIVE a RECOGNIZE berou jako dvě odlišná slova, která mají společný jen původ.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re:

No, do textu by to nešlo. Jestli by teoreticky šlo od slova RECOGNISE vytvořit COGNITIVE – myslím, že ne. Předpona RE- je součástí slova RECOGNIZE už z latiny, prostě je to tak přejaté slovo. Angličtina to tedy nepovažuje za předponu. Takže COGNITIVE a RECOGNIZE berou jako dvě odlišná slova, která mají společný jen původ.

Re: Re:

já jsem si zkoušel jeden cpe test a tam v tomto typu cvičení bylo jako základní slovíčko „stand“ a mělo se z něj udělat slovo „understandable“. A není to ten samý problém? Přece „stand“ a „understand“ to nemá moc společného, ne?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Jakubčík vložený před 15 lety

Re: Re:

já jsem si zkoušel jeden cpe test a tam v tomto typu cvičení bylo jako základní slovíčko „stand“ a mělo se z něj udělat slovo „understandable“. A není to ten samý problém? Přece „stand“ a „understand“ to nemá moc společného, ne?

Re: Re: Re:

ale ano, tady to slovo je vytvořeno z původních anglických částí, tedy UNDER + STAND. Samozřejmě lexikálně těžko předponu „under“ vysvětlíme, ale je to něco jiného, než RECOGNIZE.

Navíc ke STAND jen něco přidáváme. RECOGNIZE – tam bychom museli nejprve něco odtrhnout (co odtrhnout vlastně nejde – COGNIZE v angličtině nic neznamená) a teprve POTOM k tomu přidat koncovku pro příd. jméno.

Takže je to úplně něco jiného.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: Re: Re:

ale ano, tady to slovo je vytvořeno z původních anglických částí, tedy UNDER + STAND. Samozřejmě lexikálně těžko předponu „under“ vysvětlíme, ale je to něco jiného, než RECOGNIZE.

Navíc ke STAND jen něco přidáváme. RECOGNIZE – tam bychom museli nejprve něco odtrhnout (co odtrhnout vlastně nejde – COGNIZE v angličtině nic neznamená) a teprve POTOM k tomu přidat koncovku pro příd. jméno.

Takže je to úplně něco jiného.

Re: Re: Re: Re:

aha, já jen, že mi to přišlo docela „nepříbuzný“ stand a understand…mám se ještě co učit…díky za vysvětlení

80% :o :-)

100% jee, i když musím říct, že zealous a surrounding mně dalo zabrat :oops: Více CPE testíku, prosím :-D

50% :(

3 chyby z pěti úplně zbytečné – přepsané písmenko a jednou zapomenutá předpona. Jestli to tak napíšu i na zkoušce, tak mě klepne. Jdu studovat dál :-)

Ahoj Nevíte nekdo proč po vyhodnocení testu se neukáže správné řešení? Jen co je špatne a co ne ale když jsem nechala okénko prázdné tak nevím co tam ve finále patří…
Díky K.

Ahoj Nevíte nekdo proč po vyhodnocení testu se neukáže správné řešení? Jen co je špatne a co ne ale když jsem nechala okénko prázdné tak nevím co tam ve finále patří…
Díky K.

k zamyšlení

jen tak pro zamyšlení. U třetího úkolu jsem zápor nedal. Přijde mi to, že když umírá např. strom, tak je to mnohem důstojnější než když se třeba nějaký savec snaží zuby nechty zachránit život:) jen tak na okraj:)

Re: k zamyšlení

Přesně tak!:)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.