Help for English

Sloveso MUST - co musím a nesmím

Komentáře k článku: Sloveso MUST - co musím a nesmím

 

Mouse

What a cute picture! The mouse should eat the cheese in order not to bother people in their houses… :-D

tak to aj nam ich poradila:D..a celkom v pohodke to je..luby sa mi tu to že ked urobim chybu vysvetli mmi to prečo to tak neni:D

dobrý den Marku,
chtěla bych se zeptat jestli věty You don´t have to go there
You needn´t go there
You don´t need to go there
jsou totožné
Děkuji Andrea

Re:

Co místo toho zkusit otázku „Můžu tady plavat?“(Can you swim here?)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Oggy a škodíci vložený před 14 lety

Re:

Co místo toho zkusit otázku „Můžu tady plavat?“(Can you swim here?)

Re: Re:

Oprava: Can I swim here?

MUST

Dobrý den. Uvádíte, že zápor od MUST je MUSTN´T. Kdesi jsem našel možnost NEED NOT. Je i toto správně? Respektive existuje u tohoto nějaký rozdíl?

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, kdy se může v otázce použít must we, I ? Díky varuz

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Salamo vložený před 13 lety

MUST

Dobrý den. Uvádíte, že zápor od MUST je MUSTN´T. Kdesi jsem našel možnost NEED NOT. Je i toto správně? Respektive existuje u tohoto nějaký rozdíl?

Jak je tu napsané – MUST – muset, MUSTN'T – nesmět.

V angličtině jsou to stejně takové opaky, jako SHOULD – měl bys, SHOULDN'T – neměl bys.

Otázka je, co je “logickým” opakem povinnosti. Je to zákaz a nebo absence povinnosti?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od varuz vložený před 7 lety

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, kdy se může v otázce použít must we, I ? Díky varuz

MUST se v otázkách používá jen velmi VELMI zřídka, obvykle jen v otázce MUST YOU – copak musíš něco dělat…

Např:

Must you always say that – copak to musíš pořád říkat

V první osobě např.

Why must I be the one who… – proč to musím být já, kdo…

Nejde zde o povinnost, ale spíš o to, proč něco tak je, proč něco tak vždycky je, proč to tak musí být.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.