Help for English

Daily English Crumbs (Intermediate): Vancouver 2010 Winter Olympic Games

Komentáře k článku: Daily English Crumbs (Intermediate): Vancouver 2010 Winter Olympic Games

 

Bravo

Tomu říkám příjemné spestření pátečního rána. Velice zajímavý a poučný článek. Děkuji za něj.

To se Vám opravdu povedlo, krásný přehled zimních sportů i našich reprezentantů :-) Zajímavé otázky :-)

tak jsem se opět dozvěděl pár nových zajímavých informací, dík

not bad :--)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 14 lety

not bad :--)

Re:

Not bad at all.. :)

moc pěkné! a zajímavé! :-)

Velmi užitečné :) Polovinu sportovců/spor­tovkyní jsem ani neznal :) Nj, na sport zrovna nekoukám.

:-)Povedené… až ve škole budem mluvit o WOG budu za hvězdu :-D

Chtěla bych se zeptat na použití výrazu „discipline“ ve významu sportovní disciplína. Většinou se setkávám spíše s výrazem „event“ a dokonce slovník Longman „discipline“ v tomto významu vůbec neuvádí…

In which sports do we have no internationals (Vancouver 2010)?

Really????? Nesouhlasim!!!! A co sdruženář Pavel Churavý ??? A co snowboardinstka Novotná??? Naše naděje na medaile

Odkaz na příspěvek Příspěvek od grannie vložený před 14 lety

Chtěla bych se zeptat na použití výrazu „discipline“ ve významu sportovní disciplína. Většinou se setkávám spíše s výrazem „event“ a dokonce slovník Longman „discipline“ v tomto významu vůbec neuvádí…

Re:

Ano, DISCIPLINE je buď kázeň a nebo vědní obor. Pro sportovní disciplíny se používá skutečně EVENTS.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 14 lety

In which sports do we have no internationals (Vancouver 2010)?

Really????? Nesouhlasim!!!! A co sdruženář Pavel Churavý ??? A co snowboardinstka Novotná??? Naše naděje na medaile

Re:

Sorry Novotná je samozřejmě rychlobruslařka (Shorttrack), ale co se snowboardu týče, tak máme celkem 5 závodníků!!!!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re:

Ano, DISCIPLINE je buď kázeň a nebo vědní obor. Pro sportovní disciplíny se používá skutečně EVENTS.

Re: Re:

dík za bleskovou reakci – už si pročítám oficiální stránky Vancouver 2010 a jsou tam moc pěkné a srozumitelné popisy jednotlivých sportů a disciplín (včetně historie a hlavních pojmů) – doporučuji jako zdroj k načerpání slovní zásoby

jen jsem se chtěl zeptat skutečně se používá international ve smyslu reprezentant? slovník to přiřazuje jen k fotbalu nebo nevim a já sem vždycky říkal třeba Czech athletes…

poděkování a omluva

Moc děkuji za to, že se článkům věnujete pozorně. A hlavně – omlouvám se za několik významných chyb, které jsem v textu v reakci na vaše podněty opravil: 1. dicipline vs event – správně je skutečně event, tento čechismus jsem měl nějak pod kůží a ve své zmatené hlavě tedy hrubku opravuji; 2. internationals and athletes – slovo internationals jsem v článku doplnil o výraz pro „sportovce“ (athletes), protože internationals se používá pro týmové sporty, athlete je obecnější a v tomto případě méně zavádějící; 3. české olympijské výpravě jsem skutečně značně ukřivdil, spoléhal jsem se na informace z jedněch renomovaných českých novin, a ty byly mylné; dokonce ani na oficiálních českých stránkách ZOH nejsou informace o sportovcích doposud uvedeny správně; nakonec jsem tedy nyní čerpal z oficiálních stránek WOG ve Vancouveru a disciplíny, ve kterých jsou seznamy všech sportovců (a dají se třídit) a upravil jsem nakonec seznam sportů, kterých se ČR neúčastní na pouhé dva. Ačkoli se chybami člověk učí, omlouvám se vám ještě jednou za ty šílené boty :oops: :? :oops:

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.