Help for English

Daily English Crumbs (Intermediate): Proverbs in Action

Komentáře k článku: Daily English Crumbs (Intermediate): Proverbs in Action

 

Moc pěkné.

U přísloví si člověk procvičí taky rodný jazyk. Tomu se říká: „Zabít 2 mouchy 1 ranou“ :-D Ať vám inspirace vydrží ještě hodně dlouho :-). Díky

pěkná příslovíčka!!! :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od janaV vložený před 14 lety

Moc pěkné.

U přísloví si člověk procvičí taky rodný jazyk. Tomu se říká: „Zabít 2 mouchy 1 ranou“ :-D Ať vám inspirace vydrží ještě hodně dlouho :-). Díky

Re: Moc pěkné.

Díky! V posledních třech týdnech velice intenzivně pracuji na článcích pro březen, takže doufám a věřím, že nebudete zklamaní. Nápady by zatím měly hravě vystačit i na duben. Jsou dny, kdy ze mě vysloveně padají, jindy přijde aspoň jeden či dva za pár dní. Ale zatím přicházejí, což je prima :-)

nechápu

Příslovíčka miluju, ale teď nějak nechápu. Mám použit písmeno z přísloví jenom jednou,tzn. v příkladu je 2ׄa“, tedy 2 slova s „a“ a vy máte „a“ skoro v každém slově. Sorry, ale nějak mi to nedocvakává. Díky za vysvětlení.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od IM vložený před 14 lety

nechápu

Příslovíčka miluju, ale teď nějak nechápu. Mám použit písmeno z přísloví jenom jednou,tzn. v příkladu je 2ׄa“, tedy 2 slova s „a“ a vy máte „a“ skoro v každém slově. Sorry, ale nějak mi to nedocvakává. Díky za vysvětlení.

Re: nechápu

A není to vlastně jedno? :-) Nejedná se o soutěž ani test. Nicméně podle mého je to myšleno tak, že např. podle prvního přísloví může být v jednom slově max. 1A, 2F, 2R, 5I …

Odkaz na příspěvek Příspěvek od janaV vložený před 14 lety

Re: nechápu

A není to vlastně jedno? :-) Nejedná se o soutěž ani test. Nicméně podle mého je to myšleno tak, že např. podle prvního přísloví může být v jednom slově max. 1A, 2F, 2R, 5I …

Re: Re: nechápu

oprava 2A sorry

Re:re:re:nechápu

O.K. jedno to sice je, ale já mám ráda jasno. :idea:

Odkaz na příspěvek Příspěvek od IM vložený před 14 lety

Re:re:re:nechápu

O.K. jedno to sice je, ale já mám ráda jasno. :idea:

Re: Re:re:re:nechápu

ne,ne je to myšleno co největší počet slov z písmen, v jednom slově použít písmena z věty, tzn, nemohu vytvořit slovo propad, ve větě je jen jedno p. Nesečítají se písmena ze všech slov. Taková hra je i v Languabe Lab a bude ve Word manageer, jmenuje se What'in a word? Já ji ráda hraju.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 14 lety

Re: Re:re:re:nechápu

ne,ne je to myšleno co největší počet slov z písmen, v jednom slově použít písmena z věty, tzn, nemohu vytvořit slovo propad, ve větě je jen jedno p. Nesečítají se písmena ze všech slov. Taková hra je i v Languabe Lab a bude ve Word manageer, jmenuje se What'in a word? Já ji ráda hraju.

Re: Re: Re:re:re:nechápu

Děkuji Georgii, ano, je to opravdu tak – v každém slově se smí použít jen tolik písmen, kolik je jich v daném přísloví, takže pokud je tam jen jedno „P“, nemohu vytvořit slovo se dvěma. Na druhou stranu, DEC mají být především stimulem k používání jazyka, takže pokud Vás napadne slovo, které tam nepatří, i to si svým způsobem „opakujete“, už jen tím, že si na něj vzpomenete. Vida, nevěděl jsem, že tahle hra je i v LL a má být ve WM (věnoval jsem se spíše studiu dalších jazyků, které LL nepodporoval kvůli odlišným znakovým sadám). Moc se ale těším, že budu co nejvíce používat WM, protože se mi hodně líbí.

Chápu

Díky Georgia a Lamanai2. Jasný. :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od IM vložený před 14 lety

Chápu

Díky Georgia a Lamanai2. Jasný. :-D

Re: Chápu

:D jj.až na to, že mi v názvu hry uteklo s a mezera – What's in a word? Achjo, ty překlepy.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.