Help for English

Minulý čas #3: nepravidelná slovesa A

Komentáře k článku: Minulý čas 3: nepravidelná slovesa A

 

Opakování

Ráda si opakuji i to, co už bych měla znát. Díky za Vaši práci.

Skoda ze tu neni smajlik s palcem nahoru. Souhlasim s Anickou, je to super i pro pokrocile. Hlavne namluvene vety.

Už si na opakování brousím zoubky, lekce jak na zavolanou. :-D Na dnešek jsem si naplánovala procvičit nepravidelná slovesa s Word Managerem a ejhle, jako byste mne slyšel. :-)


No, :-( ale mě to v té rychlé větě: „I get up at six but yesterday I got up at five.“ zní úplně stejně :-(

Odkaz na příspěvek Příspěvek od bami vložený před 14 lety

No, :-( ale mě to v té rychlé větě: „I get up at six but yesterday I got up at five.“ zní úplně stejně :-(

**Re: ****

V rychlé řeči to pochopitelně splývá dohromady a tak to zní velmi podobně. Některá nepravidelná slovesa dokonce mají ÚPLNĚ stejný tvar v základním tvaru a minulém čísle (PUT, SET, CUT apod.) Z věty je ale téměř vždy patrné, o jaký tvar se jedná.

:-D

Já se zapoměla přihlásit..achjo :oops:

only

Dobrý den, může být v poslední větě i „I made only one?“
Nebo se only dává vždy před významové sloveso?

Žádost o pomoc

Dobrý den,náhodou jsem objevila Vaše velmi zajímavé a perfektně promyšlené stránky AJ,připravuji se na maturitu z AJ ohledně dálkového studia při práci a proto oceňuji takto přehledné a srozumitelné materiály,které nabízíte všem.Přesto na Vašich stránkách začínám a mám malý dotaz,měla jsem náhled,kde bylo žlutě vysvíceno začátečníci,mírně pokročilý,pokročilý atd. a po kliknutí se Vám rozbalila plaketka dané úrovně,kde byly napsány veškeré materiály týkající se stupně úrovně studenta,takový studijní plán,ale někam jsem šikovně klikla a nevzpomenu si, v které kategorii to je,nemohu to nalézt,proto prosím o pomocnou ruku,abych si mohla procvičovat podle stupně mé úrovně – mírně pokročilý.Děkuji za vyřízení mého dotazu.S pozdravem a přáním,ať je takových bezva projektů více,které pomohou lidem v dnešní rychlé době a hlavně lidí,kteří se podílejí na skvělé věci.Julie

Odkaz na příspěvek Příspěvek od julinka26 vložený před 13 lety

Žádost o pomoc

Dobrý den,náhodou jsem objevila Vaše velmi zajímavé a perfektně promyšlené stránky AJ,připravuji se na maturitu z AJ ohledně dálkového studia při práci a proto oceňuji takto přehledné a srozumitelné materiály,které nabízíte všem.Přesto na Vašich stránkách začínám a mám malý dotaz,měla jsem náhled,kde bylo žlutě vysvíceno začátečníci,mírně pokročilý,pokročilý atd. a po kliknutí se Vám rozbalila plaketka dané úrovně,kde byly napsány veškeré materiály týkající se stupně úrovně studenta,takový studijní plán,ale někam jsem šikovně klikla a nevzpomenu si, v které kategorii to je,nemohu to nalézt,proto prosím o pomocnou ruku,abych si mohla procvičovat podle stupně mé úrovně – mírně pokročilý.Děkuji za vyřízení mého dotazu.S pozdravem a přáním,ať je takových bezva projektů více,které pomohou lidem v dnešní rychlé době a hlavně lidí,kteří se podílejí na skvělé věci.Julie

Re: Žádost o pomoc

Stačí kliknout na barevný proužek s označením úrovně ve výpisu článků.

Ráda si to opakuji… :-D

Otázečka:

ve větě Obvykle nechodím na rande, ale včera jsem byl s … Přeloženo je to I don´t usually go out … nebylo by lepší “go on a date?” Nějak mi tam chybí to randíčko, takhle bych to pochopil spíš, že obvykle nechodí ven. Nebo je to nějaké frázové sloveso?

Zdraví a děkuje Roman

Odkaz na příspěvek Příspěvek od skrnslavia1 vložený před 10 lety

Otázečka:

ve větě Obvykle nechodím na rande, ale včera jsem byl s … Přeloženo je to I don´t usually go out … nebylo by lepší “go on a date?” Nějak mi tam chybí to randíčko, takhle bych to pochopil spíš, že obvykle nechodí ven. Nebo je to nějaké frázové sloveso?

Zdraví a děkuje Roman

Doporučuji tento článek

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.