Help for English

Škola, kámen úrazu

Komentáře k článku: Škola, kámen úrazu

 

Článek je super, s trochou nadsázky by se mohl jmenovat „Okruhy slovní zásoby – Glee“, protože inspirace ze seriálu se nezapře :-)
Jinak možná bych zmínil výslovnost slovíčka „choir“.
Díky za článek

Odkaz na příspěvek Příspěvek od MattoniLover vložený před 14 lety

Článek je super, s trochou nadsázky by se mohl jmenovat „Okruhy slovní zásoby – Glee“, protože inspirace ze seriálu se nezapře :-)
Jinak možná bych zmínil výslovnost slovíčka „choir“.
Díky za článek

Re:

No, hlavní inspirace je moje celodenní vysedávání u našich závěrečných ústních zkoušek z praktického jazyka. Člověk ty chyby slyší od rána do večera…

nursery school

prosím jak dobře říct že jsem dala/doprovodi­la/přivezla/vyz­vedla děti ze školky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od jarmi1 vložený před 14 lety

nursery school

prosím jak dobře říct že jsem dala/doprovodi­la/přivezla/vyz­vedla děti ze školky

Re: nursery school

I took my kids to school/kinder­garten…
I dropped my kids off at school/kinder­garten…
(dovedl, dovezl, vzal jsem je tam)

I picked my kids up from school/kinder­garten…
(vyzvedl)

chyby

teda takových skvělých článků více :-) A také se mi moc líbí ty chybné věty na konci, protože mi dělá dost problém když mám v anglické větě poznat kde je chyba.

Ale věta: Iam going to school. (Jedu do školy) je spávně že ano? :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Isabell vložený před 14 lety

Ale věta: Iam going to school. (Jedu do školy) je spávně že ano? :-)

Re:

jistě.

Dát někomu známku

Když chci například říct, že mi učitel dal dvojku z češtiny na vysvědčení, je správně „He gave me B in Czech.“ nebo se to takto nepoužívá?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ONDR4.cz vložený před 14 lety

Dát někomu známku

Když chci například říct, že mi učitel dal dvojku z češtiny na vysvědčení, je správně „He gave me B in Czech.“ nebo se to takto nepoužívá?

Re: Dát někomu známku

Samozřejmě jsem myslel „He gave me a B in Czech.“ :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ONDR4.cz vložený před 14 lety

Dát někomu známku

Když chci například říct, že mi učitel dal dvojku z češtiny na vysvědčení, je správně „He gave me B in Czech.“ nebo se to takto nepoužívá?

Re: Dát někomu známku

Používá. GAVE ME AN A, GAVE ME A B…

Math(s)

Vždycky jsem byla přesvědčená, že vědy typu matematika, fyzika apod. jsou vždy v mn.č. (mathematics, physics). Je tedy mezi math a maths nějaký rozdíl? Děkuji!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od simplybe vložený před 14 lety

Math(s)

Vždycky jsem byla přesvědčená, že vědy typu matematika, fyzika apod. jsou vždy v mn.č. (mathematics, physics). Je tedy mezi math a maths nějaký rozdíl? Děkuji!

Re: Math(s)

ano, MATHEMATICS, PHYSICS apod. má na konci S. MATH a MATHS je to samé, MATH je americká verze, MATHS je britská verze. Pozor ale, nejedná se o množné číslo. MATHEMATICS, PHYSICS apod. je jednotné číslo, nepočitatelné podst. jméno, podobně jako NEWS.

Math(s)

Děkuji za odpověď, to by mě opravdu nenapadlo, že je to americká aj.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re: Math(s)

ano, MATHEMATICS, PHYSICS apod. má na konci S. MATH a MATHS je to samé, MATH je americká verze, MATHS je britská verze. Pozor ale, nejedná se o množné číslo. MATHEMATICS, PHYSICS apod. je jednotné číslo, nepočitatelné podst. jméno, podobně jako NEWS.

Re: Re: Math(s)

U oborů jako Mathematics, Physics, Acoustics… můžeme ale použít IS nebo ARE podle významu.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od B01D vložený před 14 lety

Re: Re: Math(s)

U oborů jako Mathematics, Physics, Acoustics… můžeme ale použít IS nebo ARE podle významu.

Re: Re: Re: Math(s)

ACOUSTICS – tady jde o význam, lze ARE (akustika – zvuk je) ale i IS (věda)
PHYSICS, MATHEMATICS je nepočitatelné, proto vždy IS.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.