Help for English

SIGNS and NOTICES (photo quiz #2)

Komentáře k článku: SIGNS and NOTICES (photo quiz 2)

 

Tak až na Alešův sud piva dobrý :-D

Moc užitečné, díky. Až na tu 6.otázku, kde mě zmátlo „also“, které jsem považovala za „také“ ve smyslu „ještě jednou zaplatit“ a „Left luggage“, které jsem nevěděla, docela dobré.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od amanita vložený před 13 lety

Moc užitečné, díky. Až na tu 6.otázku, kde mě zmátlo „also“, které jsem považovala za „také“ ve smyslu „ještě jednou zaplatit“ a „Left luggage“, které jsem nevěděla, docela dobré.

Re:

ALSO jsem raději vymazal, ať to nemate :-)

Re:

Ano, ale pozor: someone who travels

obrázky

Test je skvělý, ale bůhví proč si mi neotevřely tři obrázky. To se pak o něco hůře odpovídá!!! :-D :-) :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od melala vložený před 13 lety

obrázky

Test je skvělý, ale bůhví proč si mi neotevřely tři obrázky. To se pak o něco hůře odpovídá!!! :-D :-) :-D

Re: obrázky

Ale vše by mělo být v pořádku. Zkuste rehreshovat stránku.

To jsou super testíky, moc pěkné – to jste fotil všechno vy :? ? Jinak u jedničky mně zmátlo vedlejší lost property, tak jsem to dala jako ztracené kufry :-( nevadí, alespoň už vím co to přesně všechno znamená. Ještě jednou díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Dáša vložený před 13 lety

To jsou super testíky, moc pěkné – to jste fotil všechno vy :? ? Jinak u jedničky mně zmátlo vedlejší lost property, tak jsem to dala jako ztracené kufry :-( nevadí, alespoň už vím co to přesně všechno znamená. Ještě jednou díky

Re:

Ano, to jsem fotil já, jako i fotky u jiných foto alb, co tu máme (Birmingham, Nottingham nebo Christmas in London). Další jsou připravené, jenže času je málo…

Jo jo, ten nápis mi trochu ‚hrál do karet‘, když jsem vymýšlel chybné odpovědi :-)

tyto testy jsou velice zajímavé! bylo zde několik slov a spojení, která jsem se učila z různých článků tady na hfe, a ted jsem si mohla vyzkoušet, jestli si něco pamatuji! výsledek dobrý, ale nechala jsem se nachytat na parkovišti se značkou no smoking… :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 13 lety

Re:

Ano, to jsem fotil já, jako i fotky u jiných foto alb, co tu máme (Birmingham, Nottingham nebo Christmas in London). Další jsou připravené, jenže času je málo…

Jo jo, ten nápis mi trochu ‚hrál do karet‘, když jsem vymýšlel chybné odpovědi :-)

Re: Re:

Také mě zmátlo lost property. Jinak moc fajn, příjemný test. Díky!

1/2 price or less

Super cvičení!
U otázky s nákupem triček by mě v reálu zajímalo jestli bych opravdu mohl zaplatit i méně a nebo je to další obchodnický trik:). Často k vidění „Massive reductions ? up to 50% off“, tzn. že v praxi dostaneme slevu třeba 10% ;)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od PiotrM vložený před 13 lety

1/2 price or less

Super cvičení!
U otázky s nákupem triček by mě v reálu zajímalo jestli bych opravdu mohl zaplatit i méně a nebo je to další obchodnický trik:). Často k vidění „Massive reductions ? up to 50% off“, tzn. že v praxi dostaneme slevu třeba 10% ;)

Re: 1/2 price or less

Záleží na prodejci. Jsou obchody, kde je opravdu velkých slev hodně a když napíší ‚půlka nebo méně‘, je tam i spousta věcí s větší slevou než 50%.

Ale dříve byly dle mého v UK slevy větší a na více zboží. Poslední dobou je to trochu horší. Ale ty ‚obchodní triky‘ si tam zase tolik nedovolí… :-)

6 otázka

Tu jsou podle mne 2 spravne odpovedi.

Dokonce bych rekl, ze
„This notice means: You cannot smoke in the area“
je jeste lepsi odpoved nez „This notice means: You can't pay anywhere else but in the terminal building“, protoze o tom, ze se jinde NEDA platit tu neni ZADNA zminka, ale to, ze se tam NESMI kourit tu EXPLICITNE stoji.

Chapu, ze informace o koureni je zde druhorada, ale tu Vasi otazku bych potom naformuloval nejak jinak…
…anebo bych na obrazku odrezal tu cast s kourenim a je to…:-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od orim vložený před 13 lety

6 otázka

Tu jsou podle mne 2 spravne odpovedi.

Dokonce bych rekl, ze
„This notice means: You cannot smoke in the area“
je jeste lepsi odpoved nez „This notice means: You can't pay anywhere else but in the terminal building“, protoze o tom, ze se jinde NEDA platit tu neni ZADNA zminka, ale to, ze se tam NESMI kourit tu EXPLICITNE stoji.

Chapu, ze informace o koureni je zde druhorada, ale tu Vasi otazku bych potom naformuloval nejak jinak…
…anebo bych na obrazku odrezal tu cast s kourenim a je to…:-)

Re: 6 otázka

ale stejne jsem mel jeste 2 chyby
To pivo jsem neznal, ackoli jsem slovo „ale“ pouzit pred par dny v Metamorphosis (shame on me)
Na Left vs. Lost jsem se krasne chytnul :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od orim vložený před 13 lety

6 otázka

Tu jsou podle mne 2 spravne odpovedi.

Dokonce bych rekl, ze
„This notice means: You cannot smoke in the area“
je jeste lepsi odpoved nez „This notice means: You can't pay anywhere else but in the terminal building“, protoze o tom, ze se jinde NEDA platit tu neni ZADNA zminka, ale to, ze se tam NESMI kourit tu EXPLICITNE stoji.

Chapu, ze informace o koureni je zde druhorada, ale tu Vasi otazku bych potom naformuloval nejak jinak…
…anebo bych na obrazku odrezal tu cast s kourenim a je to…:-)

Re: 6 otázka

Tam je hlavní ten nápis, ne značka o kouření. Z toho se dá pochopit, že se jinde prostě platit nedá.

Pokud vás napadá jiná věta, která by se dala dosadit a nebylo by to pak příliš snadné, dejte vědět. :-)

PS: Už jste něldy zkoušel podobná cvičení u Cambridge zkoušek?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.