Help for English

HERE vs. HEAR

Komentáře k článku: HERE vs. HEAR

 

Velké díky za každý Váš článek o výslovnosti. Jsou skvělé :-) Když píšu, tak se mi plete ‚write‘ a ‚right‘ :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od jarmi1 vložený před 12 lety

Velké díky za každý Váš článek o výslovnosti. Jsou skvělé :-) Když píšu, tak se mi plete ‚write‘ a ‚right‘ :-)

Re:

V blízké době plánuji obecný článek o homofonech (slova, která se jinak píší a stejně vyslovují). RIGHT a WRITE tam taky určitě bude. :-)

jejda to je super :-D Taky se přimlouvám za hodně takových článků a bezva „pomůcek“. Já to děckám vylepuju po učebně, aby to měly pořád na očích. Nedávno přišly se „super“ výslovností „camel“ /keiml/ (to a ještě více učí p.uč. v 7.tř.!!! :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od IM vložený před 12 lety

jejda to je super :-D Taky se přimlouvám za hodně takových článků a bezva „pomůcek“. Já to děckám vylepuju po učebně, aby to měly pořád na očích. Nedávno přišly se „super“ výslovností „camel“ /keiml/ (to a ještě více učí p.uč. v 7.tř.!!! :-D

Re:

Kdyz uz jsme u toho velblouda. Vyslovnost slova camel ve znamem ceskem filmu, napr. cituji „Čím dál tím hůř, pane Camel. Nejen, že vraždíte a touláte se po nocích, navštěvují Vás dámy!“, ovlivnila moji vyslovnost tohoto slova na mnoho let. Asi to bude i pripad te ucitelky :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mk222 vložený před 12 lety

Re:

Kdyz uz jsme u toho velblouda. Vyslovnost slova camel ve znamem ceskem filmu, napr. cituji „Čím dál tím hůř, pane Camel. Nejen, že vraždíte a touláte se po nocích, navštěvují Vás dámy!“, ovlivnila moji vyslovnost tohoto slova na mnoho let. Asi to bude i pripad te ucitelky :-)

Re: Re:

Jo jo, /keiml/ říká opravdu hodně lidí. Ale ten film je skvělý a paní Rosůlková to tak určitě měla ve scénáři :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 12 lety

Re:

V blízké době plánuji obecný článek o homofonech (slova, která se jinak píší a stejně vyslovují). RIGHT a WRITE tam taky určitě bude. :-)

Re: Re:

super, už vím jak se to moje „hogofogo“ jmenuje :-D Těším se.

prosím, co znamená vazba „in here“? a kdy se používá? a použivá se „here“ i s jinými předložkami? Nikde v tématech jsem to nenašla…děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od hapo vložený před 12 lety

prosím, co znamená vazba „in here“? a kdy se používá? a použivá se „here“ i s jinými předložkami? Nikde v tématech jsem to nenašla…děkuji

Re:

IN HERE – tady (uvnitř), např. tady v místnosti, tady v noře, tady v domě, tady v jeskyni…
OUT HERE – tady (venku), např. tady na louce, tady na zahradě, tady v lese apod.

Zdravim, ako mam vyslovovat to “r” ktore je na konci tych slov ale nie je vo vyslovnosti v rovine s ostatnymi pismenami ale je trochu vyssie? Dik

Odkaz na příspěvek Příspěvek od TK1991 vložený před 7 lety

Zdravim, ako mam vyslovovat to “r” ktore je na konci tych slov ale nie je vo vyslovnosti v rovine s ostatnymi pismenami ale je trochu vyssie? Dik

V americké angličtině je /*/ na konci vyslovováno, v britské většinou ne.
Více např. zde: Britská a americká angličtina: Výslovnost.

(Ono v podstatě to /*/ na konci vzniklo vokalizací souhlásky R, takže to někdy může znít jako něco mezi.)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.