Help for English

Test: Conditional clauses

Komentáře k článku: Test: Conditional clauses

 

Díky za opáčko. Mám dvě otázky.
Ad ot. 3.
It's not LIKE the curriculum – je hovorová verze od – It's not THAT the curriculum …?

Ad ot. 4.
Má inverze této věty stejný výnam? Nebo má inverze stejný význam jako IF?
Should you forget one pill …

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 12 lety

Díky za opáčko. Mám dvě otázky.
Ad ot. 3.
It's not LIKE the curriculum – je hovorová verze od – It's not THAT the curriculum …?

Ad ot. 4.
Má inverze této věty stejný výnam? Nebo má inverze stejný význam jako IF?
Should you forget one pill …

Re:

1) myslím, že LIKE i THAT by v této větě bylo stejné či podobné.

2) ano, inverze je formálnější, ale rozdíl ve významu není.

93%

chyba v 11). super test, dik.

su teda opilej, takze mozna muj dotaz bude lehce hlupy, ale u 8) se mne nezda to poradi slov, coz me taky zmatlo pri volbe odpovedi. proc to neni I would have never lent ale I would never have lent? je to proto, ze v I would never have lent je to never vlastne jakoby zdurazneny, cili posunuty pred have?

a vety typu 11 jsem nikdy nechapal. normalne bych tam prasknul pritomnej cas a bral to jako klasickou podminku.

ach jo. rezivim, rezivim…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Jakubčík vložený před 12 lety

su teda opilej, takze mozna muj dotaz bude lehce hlupy, ale u 8) se mne nezda to poradi slov, coz me taky zmatlo pri volbe odpovedi. proc to neni I would have never lent ale I would never have lent? je to proto, ze v I would never have lent je to never vlastne jakoby zdurazneny, cili posunuty pred have?

a vety typu 11 jsem nikdy nechapal. normalne bych tam prasknul pritomnej cas a bral to jako klasickou podminku.

ach jo. rezivim, rezivim…

Re:

NEVER se dá použít takto:

I never would have lent…
I would never have lent…
I would have never lent…

Všechny tři jsou správně, všechny tři se hojně používají. A máš pravdu, že v té I WOULD NEVER HAVE je na NEVER jakoby větší důraz. Ale záleží samozřejmě i na tom, jak to NEVER vyslovíme.

Taky jsem nedal 11 a ani já to vysvětlení nějak nechápu, a to jsem střízlivej.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Jakubčík vložený před 12 lety

su teda opilej, takze mozna muj dotaz bude lehce hlupy, ale u 8) se mne nezda to poradi slov, coz me taky zmatlo pri volbe odpovedi. proc to neni I would have never lent ale I would never have lent? je to proto, ze v I would never have lent je to never vlastne jakoby zdurazneny, cili posunuty pred have?

a vety typu 11 jsem nikdy nechapal. normalne bych tam prasknul pritomnej cas a bral to jako klasickou podminku.

ach jo. rezivim, rezivim…

Re:

s tím never have lent, myslím, že je to případ AME, nedávno jsem na to narazil v PEU. Je to určitě správně. Mrknu, kde to bylo.

I'll do anything if it it will you mine. Just name it.

Je to jednoduché, jde prostě o to, že se prvně stane věta hlavní (I will do anything) a potom až věta vedlejší

Obdobný příklad k notoricky známé větě … if it will make you happy.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Battlefield vložený před 12 lety

Re:

s tím never have lent, myslím, že je to případ AME, nedávno jsem na to narazil v PEU. Je to určitě správně. Mrknu, kde to bylo.

Re: Re:

Nene, je to i jako příklad v oxfordské m slovníku (heslo WOULD):

They would never have met if she hadn't gone to Emma's party.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 12 lety

Taky jsem nedal 11 a ani já to vysvětlení nějak nechápu, a to jsem střízlivej.

Re:

I WILL xxx IF YOU + přít čas – děj hlavní věty se stane až když bude splněna podmínka

I WILL xxx IF YOU WILL xxx – děj hlavní věty se stane, aby se stalo to v té vedlejší. Dá se to převést na I WILL xxx IN ORDER TO MAKE YOU xxx.

Jako hráči Diabla II mně ‚would never have‘ problém nedělalo. Zato jsem zkonil dvojku :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 12 lety

Re:

I WILL xxx IF YOU + přít čas – děj hlavní věty se stane až když bude splněna podmínka

I WILL xxx IF YOU WILL xxx – děj hlavní věty se stane, aby se stalo to v té vedlejší. Dá se to převést na I WILL xxx IN ORDER TO MAKE YOU xxx.

Re: Re:

ok, už to chápu.

Re:

Nějak si nemůžu vybavit, kterou „speech“ nebo „cinematics“ z Diabla II máš na mysli ohledně vazby „would have never“…
Co jsi tím myslel? Dík.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr Švarc vložený před 12 lety

Re:

Nějak si nemůžu vybavit, kterou „speech“ nebo „cinematics“ z Diabla II máš na mysli ohledně vazby „would have never“…
Co jsi tím myslel? Dík.

Re: Re:

Máte pravdu; asi už se mi pletou dialogy z jiných her, v Diablu vážně nic takového není, jediné podobné místo s řekněme zvláštním umístěním ‚NEVER‘ je, když Cain komentuje to, jak vypadá Kurast:

…„I never would have imagined it could be so corrupted.“…

A co kdybych z věty č.11 chtěl udělat nereálnou podmínku, šlo by to takto? – I swear I would do anything if it WOULD make you mine.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.