Help for English

Czenglish Alert #21

Komentáře k článku: Czenglish Alert 21: There is + přídavné jméno

 

Well done

Zrovna jsem na to myslel :-) Dobře, žes to sem napsal, slýchám to pořád a často se mi zdá, že studenti to i přes vysvětlení moc nechápou :?

Tak s tímhle jsem se snad ještě nesetkala – asi mám šikovné studenty… :-D Ale i tak fajn upozornění.

Dobry, velmi uzitocny clanok, chcem sa len opytat aky je rozdiel medzi „It's cold out there“ a „It's cold there“, resp. kedy a na co sa pouziva to out. Dakujem

IT'S COLD THERE – je tam zima (na místě, o kterém jsme třeba hovořili) IT'S COLD OUT THERE – venku je zima.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od riko vložený před 12 lety

Dobry, velmi uzitocny clanok, chcem sa len opytat aky je rozdiel medzi „It's cold out there“ a „It's cold there“, resp. kedy a na co sa pouziva to out. Dakujem

Rozdíl je pouze v tom, kde jste vy, když to říkáte, a kde je to místo, o kterém mluvíte. Pokud je tam to OUT, tak to naznačuje, že jste v ten moment vevnitř a tam venku je zima. Pokud je to jen there, můžete být třeba na poli, na zahradě apod. na jakémkoliv místě na Zemi a říkat, že na severním pólu (there) je zima.

Aha, pozdě… :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.