Help for English

Slovíčka spojená se strachem

Komentáře k článku: Slovíčka spojená se strachem

 

Petrify/-ied/-ing je zřejmě příbuzné s řeckým slovem pro skálu. Takže se mi to bude dobře pamatovat jako hrůzou zkameněl)

A co tak Appaling?slovník ho má uveden totéž jako strašlivý :)

Appalling je trochu něco jiného.

Jde o to, že čeština má slova jako vyděšena (např. scared, terrified) a zděšena (např. appalled, horrified).

vyděšena jste, protože se bojíte, máte strach
zděšena jste, protože je to většinou příšerné, strašné, strašlivé, hrozné, co se kvality týká

takže, kdybyste viděla nějaký film, můžete poté říci:
It was appaling(horrible). Byl hrozný, příšerný, strašný.
It was scary. Bylo to strašidelné, bála jsem se.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od swimmer vložený před 11 lety

Appalling je trochu něco jiného.

Jde o to, že čeština má slova jako vyděšena (např. scared, terrified) a zděšena (např. appalled, horrified).

vyděšena jste, protože se bojíte, máte strach
zděšena jste, protože je to většinou příšerné, strašné, strašlivé, hrozné, co se kvality týká

takže, kdybyste viděla nějaký film, můžete poté říci:
It was appaling(horrible). Byl hrozný, příšerný, strašný.
It was scary. Bylo to strašidelné, bála jsem se.

tak za první jsem muž :D a za druhý myslel jsem tím jako hrozná vec ne zdešený (človek/pocito­vo),malé nedorozumení asi u mne,když píšu nejasne-stručne :), ale i tak dekuju za odpoved,kde ste mi zduvodnili,že APPALLING se muže použít vo význame strašná (vec,hra,budova…) inak mi je všechno to ostatní jasné :)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.