Help for English

Dvoudenní, tříměsíční, desetiletý...

Komentáře k článku: Dvoudenní, tříměsíční, desetiletý...

 

Paradni clanek. V zaverecnem shrnuti pod tabulkou uvadite psani pomlcky, predpokladam, ze by tam melo byt spojovniku (coz mate v uvodu spravne vysvetlene, takze takova kosmetika). At se dari, diky za velmi prinosne clanky.

Hezky jsou vysvětleny ty členy, díky moc.

Mě docela zaujal ten poslední příklad: a year or two's experience Znamená to tedy, že zde ono TWO zároven zaujímá funkci zástupného YEAR. Nebo by bylo správně také: a year or two year's experi­ence ???

jde tu o spojení A YEAR OR TWO – rok či dva. Od toho přivlastňovací je prostě s přidáním ‘s. Nakonec z toho vznikne pěkné A YEAR OR TWO’S EXPERIENCE.

Je správně “a one-day journey” nebo bez členu “one-day journey”?

Příkláním se k verzi se členem. :)

Díky předem za zodpovězení dotazu.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Radim45 vložený před 10 lety

Je správně “a one-day journey” nebo bez členu “one-day journey”?

Příkláním se k verzi se členem. :)

Díky předem za zodpovězení dotazu.

Vždyť je to jednak v jednom z nadpisů odstavců, a jednak v příkladové větě: a two-day journey:-)

Asi po pěti letech jsem si to konečně zapamatoval, ale musel jsem si to vysvětlit sám pro sebe, jako bych byl student. :-D

Ahoj,

čili “jednodenní výlet” lze tedy říci buď jako:

  1. “a day's trip” či “one day's trip”

nebo

  1. “a one-day trip”.

Je to tak, že? Děkuji předem.

Ano, Radime, přesně tak.

Pokud to dobře chápu, tak u druhé možnosti vyjádření pomocí přivlastnovacího pádu, se člen řídí podle počitatelnosti toho slova u kterého je apostrof? Proč pak tedy není člen u Last year's election? Year je přeci počitatelné. Děkuji za pomoc

Odkaz na příspěvek Příspěvek od rasgon vložený před 9 lety

Pokud to dobře chápu, tak u druhé možnosti vyjádření pomocí přivlastnovacího pádu, se člen řídí podle počitatelnosti toho slova u kterého je apostrof? Proč pak tedy není člen u Last year's election? Year je přeci počitatelné. Děkuji za pomoc

Last year, last week apod. se používá bez členu, pokud máme na mysli např. rok 2014. Viz také článek Časová určení: LAST WEEK / THE LAST WEEK.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 9 lety

Last year, last week apod. se používá bez členu, pokud máme na mysli např. rok 2014. Viz také článek Časová určení: LAST WEEK / THE LAST WEEK.

a jo ! To jsem si vůbec neuvědomil, ten článek samozřejmě znám a mám jej naučený :/… takže s tím členem jsem to napsal správně, řídí se to tak, že ano ?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od rasgon vložený před 9 lety

a jo ! To jsem si vůbec neuvědomil, ten článek samozřejmě znám a mám jej naučený :/… takže s tím členem jsem to napsal správně, řídí se to tak, že ano ?

V podstatě ano, slovní spojení obsahuje člen či jiný determinátor úplně stejně, jako kdyby za ním nebylo 's.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.