Help for English

Fonetika, to je věda #1

Komentáře k článku: Fonetika, to je věda 1

 

Lucko, tohle je perfektní nápad na nový typ cvičení!!!
Hnedle to přeposílám studentům… 

JJ super. Tri není tak špatné, mohlo bejt húř. Si to mohu alespoň nastudovat správne. Problém dnešní doby – co mne pokazilo správne psaní – je kontrola pravopisu ve wordu. Ono není špatné, vedet, že mám neco špatne, ale já používala automatické opravy, což byla chyba, protože človek to neprepsal prstama a nezafixoval se mu správny sled písmenek ve slove. Zjišťuji, že neumím napsat breakfast kruci. Tak dnes sem se naučila správne todle elementárni slovíčko.

Super cvičení!

Díky oběma!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 10 lety

Díky oběma!

taky díky, jednoduché, strašně zábavné a přitom i záludné. Třeba dát si pozor na “ocásek” u posledního** n.** Úplně pozmění slovo.

Fajn test, není to tak dlouho co jsem řešil n,kroucené n a k na konci a stejně jsem to tu pomýlil omg… 

Taky jsem zakopla na ocáskovém n . Je to zábavný test pro kteroukoli úroveň, díky!

Jak je to se slovíčkem “ri:d”? Read or reed ? Číst nebo rákos

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Mr.Hill vložený před 10 lety

Jak je to se slovíčkem “ri:d”? Read or reed ? Číst nebo rákos

Tento test je na úrovni STARTER. Kolik začátečníků umí slovo REED = rákos? Spíš to napíší takhle, ale myslí “číst”.

Človek myslí, že takéto “primitivizmy” sú len pre stárterov. Ale nie sú.:-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 10 lety

Tento test je na úrovni STARTER. Kolik začátečníků umí slovo REED = rákos? Spíš to napíší takhle, ale myslí “číst”.

To je sice pravda, ale i začátečník s rozšířenější slovní zásobou může místo slovíčka COME napsat CUM. :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Milan1236000 vložený před 10 lety

To je sice pravda, ale i začátečník s rozšířenější slovní zásobou může místo slovíčka COME napsat CUM. :-D

Proč by někdo psal ‘cum’? Navíc na webu pro studenty angličtiny?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 10 lety

Proč by někdo psal ‘cum’? Navíc na webu pro studenty angličtiny?

Protože je to stejná výslovnost jako u ‘come’, ale stejnak jsem to myslel jen tak pro pobavení. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Milan1236000 vložený před 10 lety

Protože je to stejná výslovnost jako u ‘come’, ale stejnak jsem to myslel jen tak pro pobavení. :-)

Není to jen stejná výslovnost. Je to stejné slovíčko. Akorát v tom hovorovém ‘sexuálním’ významu ho zkomolili pomocí běžných ‘komolících’ pravidel.

NIGHT – NITE
CAUSE – CUZ
COME – CUM
LOVE – LUV

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 10 lety

Není to jen stejná výslovnost. Je to stejné slovíčko. Akorát v tom hovorovém ‘sexuálním’ významu ho zkomolili pomocí běžných ‘komolících’ pravidel.

NIGHT – NITE
CAUSE – CUZ
COME – CUM
LOVE – LUV

Ahá, takhle je to.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.