Help for English

"Co je tam napsáno?"

Komentáře k článku: "Co je tam napsáno?"

 

Jak je ta veta:My watch says it's half past nine. Nemela by byt napsana v pritomnem case prubehovem? My watch is saying…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lass vložený před 9 lety

Jak je ta veta:My watch says it's half past nine. Nemela by byt napsana v pritomnem case prubehovem? My watch is saying…

Ne

Romane, skvělej článek. Je vidět, na co jste narazili při hodině … a vznikl z toho parádní článek! :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 9 lety

Romane, skvělej článek. Je vidět, na co jste narazili při hodině … a vznikl z toho parádní článek! :-D

Já už to na hodině řešil nesčetněkrát, ale napsat článek mě prostě dříve nenapadlo :-)

Díky za bezva článek. Taky jsem to řešila a děcka nechtěla pochopit, proč tam není právě to “psát” a že je to teda “divný” protože cedule nemluví. :-)

Taky by nekoho mohlo zajimat pouziti slovesa read v tom samem smyslu. The sign reads ‘no smoking’.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od tommmas vložený před 9 lety

Taky by nekoho mohlo zajimat pouziti slovesa read v tom samem smyslu. The sign reads ‘no smoking’.

Ano, původně jsem to tam chtě napsat, ale bylo by to zbytečně moc informací najednou a důležitější je rozhodně použití slovesa SAY v tomto významu.

Myslel jsem si, ze to tam neni naschval,clanek je super tak jak je. ;) Ale treba nekdo hleda v komentarich nejake extra detaily a mohlo by se mu to hodit

Odkaz na příspěvek Příspěvek od tommmas vložený před 9 lety

Myslel jsem si, ze to tam neni naschval,clanek je super tak jak je. ;) Ale treba nekdo hleda v komentarich nejake extra detaily a mohlo by se mu to hodit

Je to v podstatě velmi podobné, ale READ dává důraz na doslovné znění textu a spíše byste řekl The sign reads … než It reads on the sign … Kdežto u SAY můžete říct oboje: The sign says… It says on the sign…

Díky za bezva článek! :-) Taky jsem na ty cedule už hodněkrát narazila, ale aktivně jsem to ještě nikdy nepoužila, protože jsem si v tom nebyla úplně jistá… Takže super (thu)

Díky za článek. Ještě bych měla dotaz. V jedné AJ knize “vypravěčka” mimo jiné vždy popisovala, co bylo napsáno v nějakých bulvárních novinách a říkala: “It read …”. Zopakovala to několikrát. Pochopila jsem správně “psali”? Nebo to je starší výraz?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Gera vložený před 9 lety

Díky za článek. Ještě bych měla dotaz. V jedné AJ knize “vypravěčka” mimo jiné vždy popisovala, co bylo napsáno v nějakých bulvárních novinách a říkala: “It read …”. Zopakovala to několikrát. Pochopila jsem správně “psali”? Nebo to je starší výraz?

Ano, jde to nahradit

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 9 lety

Ano, jde to nahradit

Díky :-)

Jde položit i otázku s READ? Jakože What does the sign read?

Díky Kuba

Preco v tejto vete nie je pouzite does? Vdaka

What do the instructions say?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.