Help for English

Word formation #15

Komentáře k článku: Word formation 15

 

Zdravím,
chápu, že jde použít desperately, které se váže k try, ale i přídavné jméno zoufalý mně tam docela jde (I → desperate). Nebo ne?
I was desperate trying to concentrate because my decision would either kill us or save us.

Jinak chybu accidentely se asi nikdy neodnaučím. :-)

No, já osobně bych právě napsala čárku za desperate, proto jsem považovala za jasné, že tam bude patřit příslovce.

“emphatic guy” asi neuhádam jako možnou variantu nebo jo? :-) Ono by to i tak smysl dávalo. :-) Ale je pravda, že to se slovem “empathy” nemá společnýho vůbec nic. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 9 lety

No, já osobně bych právě napsala čárku za desperate, proto jsem považovala za jasné, že tam bude patřit příslovce.

Máš pravdu, taky bych klesl hlasem nebo dal čárku. Díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Cortes vložený před 9 lety

“emphatic guy” asi neuhádam jako možnou variantu nebo jo? :-) Ono by to i tak smysl dávalo. :-) Ale je pravda, že to se slovem “empathy” nemá společnýho vůbec nic. :-)

:-D No, jedná se o dvě různá slova a nevím, zda tohle přídavné jméno lze kombinovat s osobami… :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 9 lety

:-D No, jedná se o dvě různá slova a nevím, zda tohle přídavné jméno lze kombinovat s osobami… :-)

Přidám.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.