Help for English

Budoucí časy

 

Dobrý den:)
V písemce jsme měli doplnit budoucí čas. Na výběr bylo will, going to, might, Present Simple a Present Continuous. U dvou vět mám trochu jiný názor než učitelka, mohl by jste mi to prosím někdo vysvětlit?:) Šlo o věty:
He hates football so I don't think he …(watch) the match.
Sarah and Gary have fixed the date for their wedding. They … (get married) on August 15th.
Děkuju:)

he is going to watch – předpokládám na základě znalostí

will get – podle předpřít. času soudím, že se rozhodli teď někdy

imho

Souhlasím s bozkurtem, jenom u té 2. věty bych WILL zdůvodnila, že je to přesně stanovený čas.
A jak to viděla tvoje učitelka?

u první věty podle ní má být will, což mi zdůvodnila tím, že prý toho člověka neznám moc dobře. Jak mám z té věty pochopit, jak dobře ho znám?
A u druhé věty prý are getting.

tam se ale nemeri a ani asi moc neda merit mira znalosti…proste to vim a na zaklade toho predpokladam

to druhy mě taky napadlo, kvůli tomu, že je tam to fixní datum, ale řídil jsem se první větou…

v té druhé větě will rozhodně nebude. průběhový čas je zde použit proto, protože už jsou pevně rozhodnuti, třeba už obvolávají hosty a je téměř jisté, že svatba opravdu bude (a především kdy).

v té první větě bude will asi spíše proto, protože jde o názor. vždyť píše: „I dont think he…“

učitelka se podle mě nemýlila.

myslím, že učitelka má pravdu, v té první větě je názor a v druhé je udaný plán, na základě datumu

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.