*
Help For English - angličtina na internetu zdarma!
English Me
*

Výslovnost

 

Quiz: Poznejte výslovnost (#4)

Čtvrtý kvíz z naší nové výslovnostní série je určen mírně pokročilým studentům. Umíte u deseti dvojic poznat slovo, které slyšíte? Pokračování článku »

Quiz: Poznejte výslovnost (#3)

Třetí kvíz z naší nové výslovnostní série je určen úplným začátečníkům, kteří často chybují v naprosto základních slovech. Umíte v deseti dvojicích poznat slovo, které slyšíte? Pokračování článku »

Quiz: Poznejte výslovnost (#2)

V angličtině existuje mnoho slov, která mají podobnou výslovnost. Poznáte podle poslechu dalších 15 slovíček? I dnes najdete po vyhodnocení u většiny dvojic odkazy na naše starší články. Pokračování článku »

Quiz: Poznejte výslovnost (#1)

V angličtině existuje mnoho slov, která mají podobnou výslovnost. Poznáte podle poslechu 15 slovíček? Po vyhodnocení najdete u některých dvojic odkazy na naše starší články věnované výslovnosti. Pokračování článku »

Je správná výslovnost důležitá?

Myslíte, že je správná anglická výslovnost důležitá? Jsem přesvědčen, že ano. Proč, to se tento článek pokusí vysvětlit a demonstrovat. Pokračování článku »

Výslovnost: SAW / SEW / SOW

Výslovnost slovíček SEW a SOW dělá studentům neskutečné problémy. Pro zajímavost si ještě přihodíme známé slovíčko SAW. Než otevřete článek zkuste si slova nahlas přečíst. Pokračování článku »

Silent E (Nevyslovované koncové E) podruhé

V minulém článku o Silent E jsme si řekli pár věcí, které nám mohou pomoci s výslovností mnoha jednoslabičných slov. Dnes se podíváme na slova končící R, W a H, která se z předchozích pravidel poněkud vymykají. Pokračování článku »

Výslovnost: "I bought both boats"

Umíte správně přečíst tuto větu? Studenti zde často chybují hlavně ve výslovnosti slov BOUGHT a BOTH. Než otevřete článek, zkuste si větu několikrát za sebou nahlas přečíst. Pokračování článku »

Silent E (nevyslovované koncové E)

Přijde vám, že angličtina snad nemá žádná pravidla, co se výslovnosti samohlásek týče, a slova se vyslovují víceméně „náhodně“? V tomto článku se pokusím tento omyl vyvrátit. Pokračování článku »

NO / NOW / KNOW (výslovnost)

Začátečníci často chybují ve výslovnosti slovíček NOW a KNOW. Dnešní krátký článek jim možná trochu pomůže. Pokračování článku »

Výslovnost: Support, suppose, supply...

Úvodem bych rád poděkoval skupině Support Lesbiens, která se zasloužila o to, že polovina Čechů vyslovuje slovíčko SUPPORT špatně… Pokračování článku »

Výslovnost značek aut

Víte, jak se v angličtině vyslovují názvy značek automobilů? Renault, Opel, Peugeot, Mercedes..... Pokračování článku »

Vyslovujeme správně: Eddie Murphy, Tim Burton...

Pozor na používání počeštělé výslovnosti v angličtině. Víte, jak správně vyslovit jména jako EDDIE MURPHY, TIM BURTON nebo název kapely DEEP PURPLE? Pokračování článku »

Cvičení: Přízvuk na slabice (1)

Umíte správně vyslovovat jednoduchá slovíčka? V angličtině totiž není přízvuk vždy na první slabice.

Pokračování článku »

Výslovnost NATURAL / NATIONAL

Co je zvláštního na výslovnosti těchto dvou slov? Pokračování článku »

 Partneři stránek: Anglické učebnice a beletrie s 15 % slevou
Copyright 2005–2017 Vitware s.r.o.
ISSN 1803–8298

Vyhledávání ve slovníčku ×

Slovíčko nebylo nalezeno