Help for English

ONLY 4

ALL LEVELS Vydáno dne 01.08.2008

František HomolkaZdravím Vás .
Vás všechny , co stejně jako já prahnou po tom, dozvědět se něco nového a při tom se naučit světovou řeč.
Již druhým rokem navštěvuji kurzy angličtiny v jazykové škole ONLY 4 ve Zlíně. Co mne sem přivedlo?
Především to, jakým způsobem zde funguje výuka studentů a pak také kolektiv lektorů. Jak již název napovídá, ve třídě
jsme čtyři. Hodiny jsou vedeny velmi interaktivně, žáci jsou vždy na stejné úrovni a tempo hodin si určujeme my.
Mimo "klasické" hodiny jsou k dispozici ještě tzv. překlenovací kurzy. Tyto se konají o prázdninách. Minulý rok jsem se
tohoto překlenováku nezúčastnil. Tento rok mi to vyšlo časově a tak nebyl v ničem problém. Za dobu studia jsme stále ti stejní čtyři studenti. Už jsme si na sebe zvykli a tak na každé hodině to není jen strohá výuka. Můžeme spolu hovořit o různých věcech. Dá se říci, že každý z nás trochu poodkryl pokličku rodinnému a profesnímu životu. Takže kolikrát nahodíme téma , ale brzdí nás slovní zásoba. To nás ale nutí se připravovat do hodin velmi intenzivně, aby až se příště sejdeme, byla konverzace zase o něco výše než minule. Takže letošní prázdniny bych si bez své třídy a hodin angličtiny ani nedovedl představit.
Co se finanční stránky týče, tak na tři měsíce 24 vyučovacích hodin stojí 2800,- což při počtu čtyř žáků je velmi solidní.
Přístup lektorů je perfektní a každá hodina je jiná. Zažil jsem výuku ve škole, kde bylo 20 !!! žáků ve třídě. Nikdy více bych se do takové školy nepřihlásil. Není nad to být v "rodinném kruhu".Pokračovat můžete zde:

UPPER-INTERMEDIATE

Only so much, only so long

Co znamená v angličtině příslovečné určení only so much, only so long, only so many apod.? (přepracovaný článek z roku 2011)

INTERMEDIATE

Přací věty (wish clauses)

Jak se v angličtině tvoří a používají přací věty? Jaké jsou jejich typy? Na jaké chyby si dát pozor především? (přepracovaný článek z roku 2006)

UPPER-INTERMEDIATE

"Only Have my Love" by Jaylene Johnson

Kanaďanka Jaylene Johnson a píseň z alba ‚FINDING BEAUTIFUL‘. Písničku si můžete poslechnout a do textu doplnit chybějící slovíčka. Také se můžete pokusit celý text přeložit a svůj překlad porovnat s naším.
Komentáře k článku

K článku nejsou zatím žádné komentáře

Přidat komentář