Ten Little Indians - Škola hrou

Vydáno dne 14.06.2006

Zahrajte si počítačovou hru Ten Little Indians a nenásilnou formou si procvičíte čtení, psaní, slovní zásobu, gramatiku a další oblasti angličtiny.Ten Little Indians

Pojďte si vyzkoušet, co je to "škola hrou" v praxi. To, že se můžete učit pomocí her, ať už jakéhokoliv typu, je známá věc. Pro studium angličtiny či jiného jazyka jsou hry také velkým přínosem.

Ten Little Indians je hrou, která byla vytvořena především pro účely studentů angličtiny, používá srozumitelné texty a zaměřuje se na rozvoj některých jazykových prostředků a řečových dovedností. I přes svoji zdánlivou jednoduchost už zaujala mnoho studentů všech věkových kategorií a různých zemí, a dokonce i rodilé mluvčí.

Princip hry není nijak nový či převratný, neboť čerpá z her, které byly velice populární v osmdesátých letech minulého století. Jedná se o tzv. textovou adventuru, tedy o hru, která není založena na klikání myší či hýbání joystickem, ale na čtení a psaní textu. Ptáte se možná, co je na tom zábavného. Hra vás však brzy vtáhne do děje a vy nebudete chtít přestat, dokud ji nedohrajete. V čem tedy spočívá princip hry?

Ve hře je hlavní hrdina, se kterým hráč komunikuje pomocí psaného textu. Tento hrdina vždy popíše situaci, ve které se nachází; tedy kde právě je, co vidí okolo sebe a kam může jít. Hráč potom pomocí jednoduchých anglických příkazů dává této postavě instrukce, co má dělat, a tak ho provést celou hrou až ke zdárnému vítěztví. Musí používat logiku, důvtip, ale také správnou angličtinu.

Herní příběh je následující: Malý chlapec jednoho dne objeví na půdě záhadný starý klíč. Zjistí, že je to klíč od starého opuštěného domu po jeho pra-pradědečkovi, kde se skrývá spousta tajemných věcí. Nejvíce ho láká pověst o deseti malých soškách indiánů, které prý mají nějakou magickou sílu. A tak se s klíčem v ruce vydává na toto zapomenuté místo s nadějí, že zažije velké dobrodružství. A zde přicházíte do hry vy, od této chvíle všechny jeho kroky provázíte a určujete jenom Vy.

Ve hře si procvičíte především čtení a psaní, naučíte se prakticky používat některá slovíčka a určitě se naučíte i některá nová. Procvičíte si především oblast 'můj dům', 'nábytek', základní slovesa apod. Hru by měli zvládnout studenti na úrovni Elementary, tedy zhruba po jednom roce angličtiny, ale zaujme určitě i studenty pokročilejší. Kladné ohlasy přicházejí dokonce i od rodilých mluvčích.Hra je zdarma ke stažení zde:

Ten Little Indians (Slunecnice.cz)

Doufám, že i Vám se bude líbit a přinese Vám jak zábavu, tak i kvalitní procvičení angličtiny.


Slovesa důležitá pro hru se nyní můžete naučit a procvičit si je přímo na našem webu pomocí online zkoušení slovíček.

Okruhy slovní zásoby: Ten Little Indians - Verbs - Slovesa, bez kterých se ve hře Ten Little Indians rozhodně neobejdete

Přepis bublinkové nápovědy: