Křišťálová lupa potřetí

Vydáno dne 29.11.2006

Náš web byl letos nominován jako ‚projekt roku‘ v soutěži Křišťálová Lupa 2006…29. listopadu

Křišťálová lupa 2006Dostalo se mi vysvětlení, že špatně přenesli hlasy při převodu do elektronické podoby. Náš web se umístil skutečně na 6. místě. Tady je, co o nás řekli ti porotci, kteří pro nás hlasovali:

Ondřej Aust, redaktor, Lidové noviny
3. Helpforenglish.cz - Zaujaly mě interaktivní testy znalosti jazyka.

Michal Čupa, generální ředitel, Microsoft
3. Helpforenglish.cz - Tento výukový server mne zaujal kvalitním zpracováním a hlavně obsahem, který přispívá ke zvyšování schopnosti komunikovat cizím jazykem a lépe tak využívat možnosti celosvětové sítě.

David Duroň, generální ředitel, Atlas CZ
1. Helpforenglish.cz - U všech tří projektů oceňuji snahu dávat důvod uživatelům pořídit si Internet.

Ondřej Filip, výkonný ředitel, CZ.NIC
1. Helpforenglish.cz - Cizích jazyků není nikdy dost. Tento velice prospěšný a jednoduše ovladatelný web si u mě vysloužil vítězství.

Naveed Gill, generální ředitel, Tiscali
2. Helpforenglish.cz - Užitečné, dobrá navigace.

Markéta Kaclová, redaktorka, Český rozhlas
2. Helpforenglish.cz - Využili možností Internetu pro vzdělání, až se mi nechce věřit tomu, že jde o službu zdarma. Právě na to by mohl projekt nakonec doplatit.

David Martinásek, Senior Account Manager, Beyond Interactive
1. Helpforenglish.cz - Praktické, funkční, přehledné a hlavně navýsost přínosné pro velmi široké spektrum uživatelů - od středoškolských studentů až po zasloužilé rodiče dospělých dětí. V záplavě mnoha webů pro studenty, orientovaných téměř výhradně na 'pasivní' sdílení informací, je tento počin na zcela jiné úrovni - umožňuje aktivní zapojení do výuky, okamžitou zpětnou vazbu a skutečně reálný příslib pokroku pro uživatele.

Milan Šmíd, katedra žurnalistiky, Fakulta sociálních věd UK
1. Helforenglish.cz - Chci ocenit altruismus někoho, kdo nabízí zdarma službu, aniž by byla nějakým přívěskem komerce.

(zdroj - www.lupa.cz)
28. listopadu

Zdá se, že organizátoři soutěže neuměli správně sečíst hlasy. Takže prvních několik dní inzerovali jiné výsledky soutěže než nyní. Dle nových výsledků jsme se na čtvrté pozici neumístili. No, možná když ještě pár dní počkáme.... :-D

Na oficiální stránkách soutěže si alespoň můžete přečíst vyjádření jednotlivých porotců. Čtete zde. Čtěte ale rychle, než se jejich vyjádření změní...

Nicméně, na čtvrtém místě místo nás je teď projekt e-stránky. Naše umístění nám známo není, ale dle mých vlastních výpočtů bychom měli mít o jeden bod méně než projekt na 5. místě, takže je to 6. místo.

Moc děkujeme za gratulace. Doufáme, že je teď nebudeme muset vrátit. :-)


26. listopadu

Náš web 'Help for English' byl letos jedním z cca dvaceti webových stránek nominovaných jako projekt roku v soutěži Křišťálová Lupa 2006. Odborná porota složená z cca 30 českých VIP's nominované weby ohodnotila a ve čtvrtek 23. listopadu se v Praze v rámci konference Czech Internet Forum 2006 konalo slavnostní vyhlášení vítězů. Ve vítězství jsme samozřejmě snad ani nedoufali, když jsme viděli, jaké weby se vedle nás o první místo ucházejí. Help for English se umístil na 4. pozici, a i to je pro nás obrovským úspěchem.

Prvních 5 míst v kategorii Projekt roku:
  1. Aktuálně.cz
  2. Mapy.cz
  3. Wikipedie.cz
  4. Helpforenglish.cz
  5. Vzory.cz
Více o soutěži na oficiálních stránkách Křišťálová.Lupa.cz.
Přepis bublinkové nápovědy: