Simple English Wikipedia

Vydáno dne 07.04.2007

Projekt Wikipedie zná pravděpodobně každý. Ale věděli jste, že existuje Wikipedie i v jednoduché angličtině?Wikipedia, logoPokud slyšíte název Wikipedie poprvé, tak si můžete přečíst článek Co je to Wikipedie? Ve stručnosti Wikipedie je otevřená encyklopedie, kterou může každý upravovat. Informace o Wiki v češtině.

Nedá se přesně říct na kolik slov jsou texty omezeny nebo jak obtížné je články číst, protože tyto články tvoří mnoho Wikipedistů z celého světa, kteří se pouze snaží psát články, kterým budou rozumět i lidé se slabší angličtinou. V současnosti na této Wikipedii naleznete přes 14 000 stran. A pokud máte touhu tvořit, tak se můžete zapojit do projektu a začít psát nové články ve zjednodušené angličtině.

Za zmínku ještě stojí diskuse ve zjednodušené angličtině. Pokud máte nějaké dotazy ohledně této Wikipedii, tak můžete začít diskutovat.

Sesterské projekty:

Wiktionary
http://simple.wiktionary.org/wiki/Main_Page
Wikibooks
http://simple.wikibooks.org/wiki/Main_Page
Wikiquote
http://simple.wikiquote.org/wiki/Main_Page


A pokud je vaše angličtina lepší, tak vám nic nebrání k tomu, abyste použili Wikipedii v originální angličtině. Na úvodní stratě pak můžete najít 9 sesterských projektů.

"Think free. Learn free." Wiki

http://simple.wikipedia.org/
(Po kliknutí se odkaz otevře v novém okně prohlížeče)
Přepis bublinkové nápovědy: