Idioms Organiser

Vydáno dne 22.02.2008

Recenze zajímavé učebnice/cvičebnice zaměřené na anglické idiomy.
Jon Wright:

Idioms Organiser

organised by metaphor, topic and keyword


Verdikt: 90%

Obálka Idioms Organiser

produkt
Idioms Organiser
popis
učebnice/cvičebnice idiomů
(296 stran, černo-bílý tisk, paperback)

vydavatelství
Thomson Heinle, 2002
cena
397,- Kč"A zase ty idiomy," řeknete si. Pokud studujete angličtinu a dosáhli jste alespoň úrovně intermediate, narážíte na tento jev jistě stále častěji. Možná jste se již setkali s různými materiály, které vám nabízí, že vám s touto problematikou pomohou. Jednu z učebnic, která se idiomům věnuje, vám představím v této recenzi.

Idioms Organiser je cvičebnice anglických idiomů určená pro středně a více pokročilé studenty. Neprezentuje pouze výčet idiomatických spojení, ale nabízí studentům praktická cvičení, ve kterých se idiomy naučí a procvičí. Díky klíči ke cvičením je vhodná pro samostudium.

Organizace knihy

Na celkem 296 stranách naleznete 114 lekcí. Ty jsou uspořádané do čtyř větších okruhů - obecné metafory, jednotlivé metafory, témata a klíčová slova. Každý z těchto okruhů je zakončen jednou opakovací lekcí, kde si naučená spojení znovu procvičíte.

Obsah lekcí

Co tedy lekce obsahují?

Literal meaning - doslovný význam
Předtím, než se pustíte do idiomů, seznámíte se většinou se slovní zásobou, kterou k danému tématu budete potřebovat. Jedná-li se tedy např. o idiomy spojené s ptáky, nejprve se naučíte slovíčka jako je hnízdo, křídla, mávat křídly, zobat apod.

Idiomy
Hlavní částí lekce jsou pochopitelně idiomy samotné. Ty se učíte pomocí nejrůznějších cvičení, doplňovaček, spojovaček apod. V každé lekci je prezentováno cca 16 důležitých idiomů. Všechny jsou použité ve srozumitelných větách či delších odstavcích. Nebudete se tedy učit pouze izolovaná spojení, ale uvidíte je v přirozeném kontextu.

Revision
S každým idiomem se nesetkáte pouze jednou. V závěru lekce totiž čeká krátké opakování.

Citáty
Ve většině lekcí naleznete nějaký citát z tisku, televize apod. obsahující některý z idiomů uvedených v lekci.

Obrázky
Většinu lekcí také dokresluje legrační ilustrace, díky které si také možné leckterý idiom lépe zapamatujete.

Závěr

Knihu Idioms Organiser mohu pouze doporučit. Je velmi dobře napsaná a uspořádaná. Efektivně se v ní seznámíte s cca 1800 různými idiomy a díky způsobu, kterým je autor prezentuje, se je i snadno naučíte. Velmi příznivá je i cena této knížky. Nakladatelství Thomson-Heinle je u nás téměř neznámé a přesto jejich řada učebnic 'organiser' snadno v mnohém předčí tituly jiných renomovaných nakladatelství. Věřím, že díky této knížce více proniknete do tajů idiomatické angličtiny a pokud již tato oblast nepatří mezi vaše oblíbené, tak se oblíbenou jistě brzy stane.

Thomson HeinleExterní Odkazy:
Thomson Heinle - stránky nakladatelství Thomson Heinle


englishbooks.cz Englishbooks.cz
V tomto e-shopu zakoupíte Idioms Organiser s 10% slevou.
Idioms Organiser (www.englishbooks.cz)

Přepis bublinkové nápovědy: