Use of English with musicals - Úvod

Vydáno dne 22.02.2014

Seriál testů, na nichž si své znalosti může ověřit každý, od úrovně Starter po Advanced.Use of English with English musicals

Kdo četl můj článek Angličtina s muzikály, ten ví, jaký je můj vztah k tomuto hudebnímu útvaru jakožto zdroji zábavy a poučení. Také se již nějakou dobu můžete na těchto stránkách setkávat s testíky English idioms with English musicals, které jsou zaměřené na idiomatická spojení (viz také seznam níže).

Ode dneška se můžete těšit na testy, které by měly být přístupnější širšímu okruhu zájemců všech úrovní, od úplných začátečníků po hodně pokročilé. Vzal jsem texty svých oblíbených anglických muzikálů a vydoloval z nich veškeré užitelné gramatické jevy, slovíčka a fráze. Po rozdělení do úrovní podle obtížnosti vznikla řada testů, v nichž si na různorodých větách a obratech můžete ověřit své znalosti.

Na závěr ještě upozorním na jednu nestandardní věc: Vzhledem k fixnímu textu může občas dojít k tomu, že část některých vět a obratů, které budou předmětem otázek v nižších úrovních testů, se objeví jako součást jiných vět v úrovních vyšších. Nejde o jev nijak častý, ale občas se to stane, protože vám nechci upřít veškeré dostupné krásy anglických muzikálů.

Přeji vám hodně poučné zábavy a zábavného poučení. :)

Seznam testů

Tento seznam bude průběžně aktualizován. Zatím jsou k dispozici tyto testy:

I) Joseph And The Amazing Technicolor Dreamcoat

(více informací naleznete na Wikipedii, ukázky na Amazonu)

II) Jesus Christ Superstar

(více informací naleznete na Wikipedii, ukázky na Amazonu)

III) By Jeeves

(více informací naleznete na Wikipedii, ukázky na Amazonu)

IV) Evita

(více informací naleznete na Wikipedii, ukázky na Amazonu)

Přepis bublinkové nápovědy: