Help for English

Otázky na podmět

Komentáře k článku: Otázky na podmět

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 6 lety

Tak si to zjednodušte:

How many dollars did they receive?
nebo
How many dollars they received?

How much did they receive?
nebo
How much they received?

Myslím, že odpověď už znáte…

Děkuji za odpověď. Použil bych verzi s did. Je to správně?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr888 vložený před 6 lety

Děkuji za odpověď. Použil bych verzi s did. Je to správně?

ano

Dobrý den, se zájmem jsem pročetl už osmiletou diskuzi o článku. Děkuji za vysvětlení podmětných a předmětných otázek, je to názornější, než jak mi to vysvětlil lektor. Jsem založením šťoura a tak bych se rád zeptal, jak by se dalo zeptat v předložené cvičné větě o třech studentech v muzeu pouze izolovaně na sloveso “went” (tzn. nikoli “Co studenti dělali? >>> Šli společně do muzea.”, ale např. “Jak se dostali do muzea? >>> ˇŠli tam.” Předpokládám správně předmětný tvar otázky? Jak by správně vypadala? Díky moc!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Maxihaf vložený před 5 lety

Dobrý den, se zájmem jsem pročetl už osmiletou diskuzi o článku. Děkuji za vysvětlení podmětných a předmětných otázek, je to názornější, než jak mi to vysvětlil lektor. Jsem založením šťoura a tak bych se rád zeptal, jak by se dalo zeptat v předložené cvičné větě o třech studentech v muzeu pouze izolovaně na sloveso “went” (tzn. nikoli “Co studenti dělali? >>> Šli společně do muzea.”, ale např. “Jak se dostali do muzea? >>> ˇŠli tam.” Předpokládám správně předmětný tvar otázky? Jak by správně vypadala? Díky moc!

How did they get to the museum? They walked there.

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit nebo se můžete přihlásit účtem na Facebooku.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.