Help for English

Frázová slovesa a kolokace

Komentáře k článku: Frázová slovesa a kolokace

 

Doufám že budou další

Děkuji za tento test. Některá frázová slovíčka jsem neznal a u některých jsem si musel zopakovat minulý čas :oops:
Doufám, že budou i další testy na některá často používaná frázová slovíčka.

tyhle testy na frázová slovesa mám nejraději, podařilo se mi na 80 :-)

Moc diky za testy a za prilezitost se zdokonalit v anglictine. Ja jsem objevila tyto stranky teprve vcera a uz mam za sebou asi 40 testu, moc me bavi uceni s vami. :-)

ok

:-) dobrýý,90 a k tomu jsem se zese přiučila!!!!třikrát huráá pro tyto stránky! 8-)

80% Tak mi to pripada ze se to musi naucit nazpamet.
Nebo existuje nejaka poucka?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Josef Zacek vložený před 17 lety

80% Tak mi to pripada ze se to musi naucit nazpamet.
Nebo existuje nejaka poucka?

Re:

Ne, na frázová slovesa a kolokace poučky nejsou.

diky …tady musim trochu zabrat mam jen 70% diky :-)

jsou to velmi dobre stranky a testy jsou vyborne

90% … tady jsem se docela vyznala, žádné váhání, až na „Cut out“ :) dala jsem cut off, tuhle vazbu jsem neznala :)

Diky za test tento rok jsem trochu lepsi mam to za 90% :-)

tak taky se pochlubím, 100%
tentokrát jsem ani neváhal, leze to do hlavy, sice pomalu, ale leze

diky za test…po dlouhe dobe to mam zase za 90% :-)

Vyhodnocení

Při vyhodnocení se zobrazuje překlad správné odpovědi + překlad špatné odpovědi. Nebylo by možné zobrazit překlad všech tří možností při vyhodnocení? Např. Look up znám, proto odpověď správná, ale ty další dvě možnosti se už nedozvím, co znamenají. Svádí mě to pak někdy odpovídat špatně jen proto, abych se dozvěděla, co to konkrétní frázové sloveso znamená 8-)

Prosím, chápete někdo rozdíl mezi phrasal verbs and grammatical collocations? Podle lingvistických zdrojů je gramatická kolokace toto: Grammatical collocations consist of a lexical word, usually verb, noun or adjective accompanied by a grammatical word, typically a preposition, e.g. aim at, or a grammatical construction, e.g. avoid + -ing. Když ale zadám “aim at” do Cambridge dictionary online, tak mi vyjede, že se jedná o frázové sloveso. Bojuju také s dalšími, jako think about, talk about, interested in etc…

Odpověď je asi taková, že phrasal verbs jsou jedněmi z grammatical collocations. Je to podskupina.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.