Help for English

Problematická výslovnost -oo-

Komentáře k článku: Problematická výslovnost -oo-

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lenka Jedličková vložený před 10 lety

woody allen

jak si mám po tolika letech zvyknout, že /vúdy/ je /vudy/ :-)

Re: woody allen

Ono je problém v tom, že v češtině to je tak zažité, že s tím jako s krátkým neumíme pracovat. Zkuste mluvit o Robinu Hoodovi s krátkým u v rlzných pádech – vždyť bychom zněli jako blázni. V češtině si je tedy můžeme vyslovovat jak jsme zvyklí, v angličtině ale pozor.

Re:

Tak jsme na tom stejně :c) (Hm… a prý je to článek pro ELEMENTARY…)

pěkný článeček, jediné, co mě překvapilo, byl ten hollywood, ale najednou je to logické :-)

dictionary

Hi ,I'd like to recommend for all students a nice english dictionary with good pronunciation. So clik on www.macmillandictionary.com and find out whether you like it or not. I'll be pleased if you let me know. thanks
Hushi

Pane Víte, vy mi teda umíte srazit sebevědomí :D ale opět mockrát děkuji, asi se vrátím k elementary :D

Dobry den, mne v clankoch s vyslovostou chybaju moznosti na prehratie zvuku. Tu by sa mi to velmi hodilo nakolko som uplny zaciatocnik samouk. Dakujem

Odkaz na příspěvek Příspěvek od anaj555 vložený před 6 lety

Dobry den, mne v clankoch s vyslovostou chybaju moznosti na prehratie zvuku. Tu by sa mi to velmi hodilo nakolko som uplny zaciatocnik samouk. Dakujem

Na každé slovíčko dvakrát klikněte a otevře se vám okénko s podrobnostmi. Vpravo dole jsou vlajky. Když kliknete na britskou, uslyšíte britskou výslovnost. Když kliknete na americkou vlajku, přehraje se americká výslovnost.

Dakujem za skoru odpoved. Tak na tablete mi to nefunguje ale na pc to funguje. Dakujem

Další výjimkou by mohlo být slovo “brooch”; výslovnost snad “brouč” (Anglická konverzace – Dora Slabá).

Dobrá poznámka. Děkuji, doplním do článku.

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit nebo se můžete přihlásit účtem na Facebooku.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.