Help for English

Přípustkové věty #2

Komentáře k článku: Přípustkové věty (2)

Moc Vám děkuji za vysvětlení.:-)

Chci se zeptat kde použiju While a kde Although…např. Ikdyž,ačkoliv jsem jedla, mám pořád hlad. Although I ate breakfast, I am still hungry nebo While i ate breakfast, I am still hungry…nebo je správně oboje?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od verisek7 vložený před 4 lety

Chci se zeptat kde použiju While a kde Although…např. Ikdyž,ačkoliv jsem jedla, mám pořád hlad. Although I ate breakfast, I am still hungry nebo While i ate breakfast, I am still hungry…nebo je správně oboje?

Jsou autority, které Vám řeknou, že ALTHOUGH mluví o jedné věci (já jsem jedl a přesto jsem hladový) a WHILE porovnává dvě různé (já jsem jedl, ale ty ne).
ALTHOUGH I had my breakfast, I'm still hungry.
WHILE I had my breakfast, you didn't.

Dnes jsou však tato slova v podobných situacích často brána za synonyma, jak ukazuje i většina slovníků.

Hezky je to celé popsáno zde:
http://www.quickanddirtytips.com/…versus-while

Já bych v tomto případě upřednostnil although. Tím nechci říct, že to s while nejde, pokud tedy stojí na začátku souvětí.

Jak dokládá následující článek, ani někteří rodilí mluvčí nejsou příliš nakloněni tomuto “přenesenému” významu slovíčka while.

http://blog.apastyle.org/…g-while.html

Zadal jsem Vaší větu také na WR forum, a rodilý mluvčí s tím nemá vcelku problém, akorát udělal nějaké drobné úpravy, s preferencí předpřítomného času. Okopíroval jsem to sem i s jeho vyjádřením:

While (it's true that)ate breakfast, I am still hungry.

Would that meaning come across more clearly like:
While I've eaten breakfast, I am still hungry.

My gut feeling is it can be expressed adequately in spoken language with the correct intonation but is hard to distinguish in written language.

Dekuji podivam se na to:)

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit nebo se můžete přihlásit účtem na Facebooku.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.