Help for English

City & Guilds (mezinárodní zkoušky)

Komentáře k článku: City & Guilds (mezinárodní zkoušky)

 

zajímavé informace, díky :-)

Aha, to jsem teď na vážkách :-) Připravuji se na CAE, ale po přečtení nevím, jestli bych raději neměla zkusit tuhle zkoušku. Jenom – čistě ze zvědavosti – když zkouší „domácí“ učitel, jak zabrání vedení v Británii tomu, aby protěžoval své oblíbené žáky? (říct jim předem otázky,..). Předpokládám, že to mají nějak zajištěné, ale zajímá mě to proto, že kdyby takové kauzy vznikly i správně vykonaná zkouška by pozbyla svůj smysl.

díky

Díky za článek,hlavně za odkazy na ty videa, na to jsem dřív nikde nenarazila. Až dojdu domů z práce,určitě si to pořádně pročtu:)

taky díky !

no, já budu určitě poslouchat! :-D

Super clanok :-) Ustnu skusku CG som robila asi pred 4r.a obdrzala som certifikat C2– ale vlastne az po precitani tohto clanku som sa dozvedela ze som presla s vyznamenanim :-D Tato skuska bola podla mna dost jednoducha -FCE kt.som robila min.rok bola pre mna tahsia- hlavne gramatika – no ale presla som :-)

pomoc nejde mi to :-(

Re: Re: Re:

zaregistrujte se, budou se otevírat všechny uvedené soubory. Taky jsem to řešila

texty pro reading

asi to nebude jediný zdroj textů pro část reading, ale zrovna pro test 1, část reading, part 2 je z The Guardian: „Last chance: 10 places to go before it's too late“

Odkaz na příspěvek Příspěvek od jarmi1 vložený před 12 lety

Re: Re: Re:

zaregistrujte se, budou se otevírat všechny uvedené soubory. Taky jsem to řešila

Re: Re: Re: Re:

Jo jo, to jsem tam zapomněl dopsat. Už jsem to napravil :-) Dík

Děkuji moc, tato zkouška mě za chvíli čeká..:) moc mi to pomohla..akorát mám stále problém že nevím jakou úrověň vybrat..učitelka z kurzu říka že A2 ale já bych chtěla zkusit B1..chodim na kurzy v Anglii a mám odmaturováno z angličtiny .. nevim co si mám myslet…ale certifikát z nižší úrovně nechci když mám maturitu, která je na úrovni B2.. může mi někdo poradit jak se rozhodnou? :) a nebo říci z vlastní zkušenosti jak je to obtížné.? děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Misula7 vložený před 12 lety

Děkuji moc, tato zkouška mě za chvíli čeká..:) moc mi to pomohla..akorát mám stále problém že nevím jakou úrověň vybrat..učitelka z kurzu říka že A2 ale já bych chtěla zkusit B1..chodim na kurzy v Anglii a mám odmaturováno z angličtiny .. nevim co si mám myslet…ale certifikát z nižší úrovně nechci když mám maturitu, která je na úrovni B2.. může mi někdo poradit jak se rozhodnou? :) a nebo říci z vlastní zkušenosti jak je to obtížné.? děkuji

Re:

Podobné dotazy spíše pište do našeho diskuzního fóra. Čte ho mnohem více lidí, než jeden článek.

ok .. díky :-D

Ústí část

„u Ústní zkoušky pak může být vaším zkoušejícím učitel, kterého znáte z kurzu, což znatelně snižuje míru nervozity“. Dalo by se také napsat: „což Vám dává jistotu, že ústní část zvládnete“ a myslím to tak, že každý učitel přeci chce, aby jeho student byl co nejlepší, tak proč ho potápět? Pokud jste tedy vaším angličtinářem oblíbení, nemůže se přeci stát, že by Vás u ústní zkoušky potopil, to by tam musela být i videonahrávka. Jen jeden zkoušející? To mluví opravdu samo za sebe. Je to také dobrá reklama pro jazykovky, které Vás na zkoušku připravují, tam poté také zkoušku absolvujete a všude můžete chválit tuto jazykovku, jak je dobrá, že jste zkoušku díky „přípravě“ udělali. Jako zaměstnavatel bych asi ústní zkoušku vůbec neakceptoval.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ota vložený před 12 lety

Ústí část

„u Ústní zkoušky pak může být vaším zkoušejícím učitel, kterého znáte z kurzu, což znatelně snižuje míru nervozity“. Dalo by se také napsat: „což Vám dává jistotu, že ústní část zvládnete“ a myslím to tak, že každý učitel přeci chce, aby jeho student byl co nejlepší, tak proč ho potápět? Pokud jste tedy vaším angličtinářem oblíbení, nemůže se přeci stát, že by Vás u ústní zkoušky potopil, to by tam musela být i videonahrávka. Jen jeden zkoušející? To mluví opravdu samo za sebe. Je to také dobrá reklama pro jazykovky, které Vás na zkoušku připravují, tam poté také zkoušku absolvujete a všude můžete chválit tuto jazykovku, jak je dobrá, že jste zkoušku díky „přípravě“ udělali. Jako zaměstnavatel bych asi ústní zkoušku vůbec neakceptoval.

Jakožto zástupce akreditovaného centra v Pardubicích se musím ohradit ohledně příspěvku kritizujícího ústní zkoušku City and Guilds. Tyto zkoušky se konají na půdě akreditovaných center (ne jazykových škol), která musí projít přísným výběrovým řízením ohledně prostor a interlocutorů (zkoušejících). Zkoušky se nahrávají a audio se okamžitě posílá do Velké Británie nezávislým proškoleným hodnotitelům. Navíc jsou časté nehlášené kontroly center při zkouškách, takže prosto pro nějaké podvádění či protěžování zkoušených v žádném případě není. Ke zkoušce se může přihlásit kdokoli z veřejnosti, ne jen studenti určitého centra.

Dobrý den, já bych se ráda zeptala jestli když udělám písemnou zkoušku, tak dostanu certifikát a nebo dostanu certifikát až když si udělám i ústní zkoušku? Předem děkuji za odpověď.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.