Help for English

Dokonavý infinitiv

Komentáře k článku: Dokonavý infinitiv

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před rokem

My nevycházíme z diskusí náhodných rodilých mluvčích, to by byl pěkný zmatek.

S naším tvrzením souhlasí např. Michael Swan (rodilý mluvčí a lingvista zároveň), který to uvádí ve své Practical English Usage v kapitole 288 (3rd ed.)

Díky za odpověď. Možná je to jenom zastaralé.

Zase jsem se k tomu dostal, nezlobte se…

“I meant to call you last night.” – 1 450 000 výsledků Google “I meant to have called you last night.” – 4 výsledky Google (2 tato stránka, diskuze na wordreference a nějaká čínská stránka)

Buď mi špatně funguje Google, nebo je použití jednoznačné.

My přece neříkáme, že MEANT TO CALL YOU je špatně, ani že je méně častá ani nic podobného. Ale prostě existuje i varianta MEANT TO HAVE CALLED, která se dá použít “abychom lépe vyjádřili, že mluvíme o něčem nereálném”. To, že tu konkrétní větu nenajde Google, přece nic neznamená.

Spoustu reálných vět prostě na Google nenajdete.

Např. si zkuste najít “I asked her about her weird brother” a najdete nula výsledků. Znamená to, že věta neexistuje a nedá se použít?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit nebo se můžete přihlásit účtem na Facebooku.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.