Help for English

FCE Hodnocení, Jak převést výsledky cvičných testů na CES

 

Dobrý den,

obracím se na Vás s prosbou o radu ohledně hodnocení, bodování a převodu bodů na CES. Vím, že jste tady již dříve podobné téma řešili, ale informace se neshodují, s tím, co jsem našla jinde. Zkoušela jsem najít sama, ale jsem zmatená. Vycházela jsem z tohoto zdroje: https://www.cambridgeenglish.org/…e-scores.pdf

Kde je uvedeno: B2 First

  1. Reading , celkem 42 bodů.
  2. Use of English, celkem 28 bodů,
  3. Writing, 40 bodů
  4. Listening, 30 bodů,
  5. Speaking 60 bodů.

Celkem tedy 200 bodů, což se asi rovná 190 CES. Je to tak? Vím, že se body z testu musí převést na %, ty pak na CES ?? Celkový výsledek= jednotlivé části CES/5…?

Ale jde mi o to, jak zjistím ten CES? Je to ten přepočet v tomto odkazu? https://www.cambridgeenglish.org/…glish-scale/

Ale to mi nevychází pro jednotlivé části, respektive neshoduje se s tabulkou z prvního odkazu.

Prosím o vysvětlení a omlouvám se, pokud je již dotaz někde zodpovězen.

Hezký den Jana

Systém CES zůstává bohužel pro drtivou většinu studentů nesrozumitelný a není divu. Nicméně se pokusím Vám pomoci:

1)
Cambridge zkoušky berou v úvahu celkový výsledek ve všech částech. Ten musí být více jak 60 %. Teoreticky tedy můžete zkoušku udělat i s 0 body ve dvou částech a 100 % v ostatních třech. :-)

2)
Body, které dostáváte za jednotlivé části, nemají nic společného s CES. Jejich účelem je pouze porovnat jednotlivé zkoušky mezi sebou, jinak jsou vlastně k ničemu.

3)
“Nejjednodušším” způsobem, jak se dobrat výsledku, je sečíst si body za všechny části a vypočíst procenta. Výsledek si potom převeďte na CES zde: https://www.cambridgeenglish.org/…e-converter/

Budete-li mít jakékoli další dotazy, klidně se ptejte. :)

Dobrý den,
děkuji, hezký den
Jana

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit nebo se můžete přihlásit účtem na Facebooku.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.