FAMILY TREE (game #1)

Vydáno dne 28.11.2010

Dnes nabízíme ke stažení a vytištění hru, ve které se studenti mohou zdokonalit v základních otázkách na členy rodiny (jak se jmenují, kolik je jim let a jaké mají zaměstnání).FAMILY TREE (game 1)

Opět je zde pomůcka hlavně pro učitele ke zpestření jejich hodin angličtiny. Není však důvod, aby si hru nemohl zahrát kdokoli i doma.

Nedávno jste si mohli stáhnout celkem tři rodokmeny, ve kterých byla slovíčka jako grandmother, aunt, nephew, uncle, cousin apod. Se stejným materiálem budeme pracovat i dnes:

Pozn.: Klikněte na obrázek pro stažení v PDF.

Hra je vhodná pro práci ideálně ve dvojicích, ale určitě mohou proti sobě hrát skupinky studentů. Cílem hry je samozřejmě doplnit chybějící údaje. Studenti se tedy budou ptát na jméno, věk a povolání. Jelikož jde o rodokmen, určitě je vhodné procvičit přivlastňovací pád. Např.:

What's Steve's mot­her's name?
How old is Agatha's husband?
What's Susan's job?

Pokud chcete tuto hru hrát s úplnými začátečníky, kteří ještě neumí přivlastňovací pád, je možné na obrázek ukazovat a otázky zjednodušit:

What's his name?
How old is she?
What's her job?

Doufáme, že vám naše hra oživí hodiny angličtiny. Pokud jste samouci, zkuste si tuto hru zahrát třeba s kamarádem nebo s někým z rodiny. Zde je pak řešení:

Přepis bublinkové nápovědy: