Help for English

FAMILY TREE (pomůcka)

ELEMENTARY Vydáno dne 21.11.2010

Dnes nabízíme začátečníkům k vytištění pomůcku, díky které se lépe zorientují ve slovní zásobě spojené s rodinnými příslušníky.FAMILY TREE (pomůcka)

Pokud se chcete v angličtině bavit o své rodině, určitě je třeba znát mnoho slovíček popisujících rodinné příslušníky. My jsme si pro vás připravili pomůcku, díky které si tato slova lépe zapamatujete. Pomůcku slouží k vytištění a založení do sešitu. Na konci článku pak najdete k vytištění také mini testy.

Níže najdete tři rodokmeny (family tree) jedné rodiny. Vždy však z pohledu někoho jiného, proto se názvy jednotlivých postav mění:

Pozn.: Na obrázek klikněte a otevře se vám soubor PDF.

Testy k procvičení

Nyní si můžete vše procvičit. Níže najdete opět stejné tři obrázky, tentokrát však bez vepsaných slovíček. Je na vás, zda si vše vyzkoušíte rovnou tady na webu, nebo si obrázky vytisknete a vrátíte se k nim později.

Nabízíme také dvě hry k pořádnému procvičení, které najdete zde a zde.

Tento článek slouží pouze jako pomůcka k vytištění. Pokud jsou pro vás tato slovíčka nová, určitě si přečtěte lekce o rodině z našeho Kurzu pro začátečníky:

Family Vocabulary 1
Family Vocabulary 2Online angličtina od autorů Help for English!

Bezkonkurenční online angličtina za 169 Kč měsíčně.
Přečtěte si více informací nebo si ji hned zdarma vyzkoušejte.

Pokračovat můžete zde:

STARTER

FAMILY (pomůcka)

Dnes nabízíme k vytištění jednoduchou pomůcku se slovíčky z řady ‚prarodiče – vnoučata‘.
ELEMENTARY

FAMILY TREE (game 2)

Dnes nabízíme další hru do hodin angličtiny, ve které si studenti mohou zdokonalit znalosti slovní zásoby spojené s rodinou.

ELEMENTARY

FAMILY TREE (game 1)

Dnes nabízíme ke stažení a vytištění hru, ve které se studenti mohou zdokonalit v základních otázkách na členy rodiny (jak se jmenují, kolik je jim let a jaké mají zaměstnání).

Komentáře k článku
Téma Přísp. Přečteno Poslední příspěvek
Nepřečteno FAMILY TREE (pomůcka) 8 22077 Od jirka132 poslední příspěvek
před 13 lety